Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
19.04.2017Pożar garażu

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły wczoraj pożar, który powstał w Czechowicach-Dziedzicach.

Informacja o pożarze wpłynęła o godzinie 11:50, kiedy jednostki PSP i OSP dotarły na miejsce zdarzenia, paliło się wnętrze wolnostojącego garażu. Pożarem objęta była część podsufitowa oraz wyposażenie pomieszczenia. Strażacy po stłumieniu płomieni przystąpili do oddymiania i wietrzenia pomieszczenia, które dodatkowo przeszukano. Dwóch mężczyzn ewakuowało się na zewnątrz budynku przed dojazdem zastępów. Następnie przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych części poszycia dachowego, celem likwidacji ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. Spalone elementy oraz przedmioty wyniesiono na zewnątrz budynku.

Jako jedną z pierwszych przyczyn pożaru (osoby zgłaszające widzące zdarzenie z pewnej odległości) podawano wybuch butli z gazem. Po sprawdzeniu oraz na podstawie informacji otrzymanych od mężczyzn ustalono, że prawdopodobnie pożar był wynikiem zapalenia się gazu z rozszczelnionego zaworu zbiornika LPG wymontowanego z auta. W wyniku tego zdarzenia niegroźnie poszkodowani zostali dwaj ww. mężczyźni.

Działania zakończono po godzinie 13. W Wyniku pożaru nadpaleniu uległa część dachu oraz spaleniu uległ regał z elementami wyposażenia pomieszczenia. Na miejscu była obecna policja, która prowadzi dalsze czynności wyjaśniające oraz pogotowie ratunkowe.

Źródło : KM PSP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT