Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
25.04.2017XXI Dzień Ziemi

W piątek 21 kwietnia w Czechowicach-Dziedzicach obchodzony był Światowy Dzień Ziemi 2017. Jak co roku, przedszkolaki i dzieci z czechowickich podstawówek spotkały się tego dnia na Placu Jana Pawła II.

Przed budynkiem Urzędu Miejskiego małych ekologów przywitali: Zastępca Burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek, Bernadeta Klimek - naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Mirosław Olek, przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwo Bielsko - Irena Polok oraz organizatora wielu wcześniejszych edycji obchodów Dnia Ziemi w Czechowicach-Dziedzicach - Urszula Siudak.

Dzieci z poszczególnych placówek zaprezentowały swoje hasła ekologiczne. Nie zabrakło również występów artystycznych w ich wykonaniu. Z rąk wiceburmistrza Macieja Kołoczka dzieciaki otrzymały dyplomy, nagrody i słodycze. Tradycyjny Marsz Ekologiczny przemaszerował przez centrum naszego miasta już po raz 21.

***

W programie tegorocznego Marszu Ekologicznego znalazło się podsumowanie akcji ekologicznej „Eko Walentynki 2017 – czyli kochamy recykling”.

„Eko Walentynki 2017 – czyli kochamy recykling” to VII edycja ogólnopolskiej akcji zbiórki zużytych baterii i wymiany ich na lizaki w kształcie serca. W Gminie Czechowice-Dziedzice akcja odbyła się pod hasłem „Czechowice-Dziedzice kochają recykling i dbają o środowisko”. Akcja zbiórki baterii trwała ponad dwa miesiące, a rozpoczęła się 14 lutego.

Uczestnicy akcji, mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, Bronowa, Ligoty i Zabrzega pokazali, że troska o środowisko naturalne składa się  z drobnych, codziennych nawyków, jak na przykład segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci. Zużyte baterie zbierane były w 16 punktach naszej gminy i każdy kto przyniósł co najmniej 10 baterii otrzymał lizaka w kształcie serca. Zebrano pół tony baterii i rozdano 1500 lizaków!

W ramach akcji edukacyjno-ekologicznej „Czechowice-Dziedzice kochają recykling
i dbają o środowisko”
w gminnych przedszkolach i szkołach przeprowadzony został konkurs zbiórki baterii „Jestem Eko”, którego celem było podnoszenie świadomości ekologicznej i promowanie postępowania zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Do konkursu przystąpiły następujące gminne przedszkola i szkoły: Przedszkole Publiczne nr 2, Przedszkole Publiczne nr 5, Przedszkole Publiczne nr 8, Przedszkole Publiczne nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie.

Każda z placówek wyłaniała zwycięzcę konkursu - osobę, która przyniosła do punktu zbiórki baterii największa ilość sztuk baterii i uzyskała tytuł EkoWalentynki/Ekowalentynka.

Wyniki w poszczególnych placówkach:

  • Przedszkole Publiczne nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach, Wojciech Broda
  • Przedszkole Publiczne nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, Szymon Ligęza - 2.809 (największa ilość oddanych baterii wśród przedszkolaków)
  • Przedszkole Publiczne nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach, Emilia Małkiewicz
  • Przedszkole Publiczne nr 9 w Czechowicach-Dziedzicach, Ewa Rosiek
  • Szkoła Podstawowa nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach, Igor Kołoczek
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach, Milena Huhulik
  • Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach, Jakub i Paweł Rogula  - 2.331 (największa ilość oddanych baterii wśród uczniów ze szkół podstawowych)
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie, Emilia Twardawa
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie, Jan Boczek
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bronowie, Konrad Bojdys

Organizatorem akcji była Barbara Michałek-Piernik, koordynator ds. edukacji przyrodniczo-technicznej.

ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT