Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
25.08.2017Rowerami do czeskiej Orlovej

Dwudziestu miłośników rowerowej turystyki i rekreacji z Czechowic-Dziedzic wybrało się na wycieczkę do naszego partnerskiego miasta Orlová w Czechach. Powitał ich miejscowy Starosta Tomaš Kuča, któremu wręczyli zaproszenie, na rozpoczynające się w najbliższą sobotę, 43. Dni Czechowic-Dziedzic.

Grupa cyklistów, z Zastępcą Burmistrza Czechowic-Dziedzic Pawłem Mrowcem oraz dwoma radnymi – Januszem Uszokiem i Jerzym Bożkiem na czele, wyruszyła na rowerową wycieczkę z Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Długa, licząca kilkadziesiąt kilometrów w każdą stronę droga, obfitowała w liczne atrakcje. Cykliści zatrzymali się na przykład w pięknym, zabytkowym Gościńcu Zamkowym w Kończycach Małych, gdzie rozstali się z najmłodszym uczestnikiem wyprawy – 3-letnim Kubusiem Dyrdą, który - ze względu na wiek - nie mógł jechać w dalszą, dwudniową podróż i wraz z rodzicami wrócił do domu.

Grupa odwiedziła też zamek Frysztat w Karvinie. Z kolei w Kończycach Wielkich czechowiccy rowerzyści mieli okazję podziwiać największy na Śląsku Cieszyńskim zabytkowy kościół drewniany, pochodzący z 1777 roku oraz 750-letni, najstarszy na całym Śląsku dąb i pałac pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku. Wycieczka zobaczyła także tężnię solankową w Dębowcu.

ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT