Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
16.11.2017Lekcja bezpieczeństwa z „Mistrzami w pasach”

21 listopada na spotkanie z najmłodszymi uczniami ze szkół podstawowych (klasy 0-3) w Czechowicach-Dziedzicach przyjeżdżają eksperci ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lotos - Mistrzowie w pasach”. Jak ważny jest nawyk zapinania pasów bezpieczeństwa w PRAWIDŁOWY sposób przekonują się w ramach edukacji poprzez zabawę zarówno dzieci jak i dorośli uczestniczący w niezwykłej Lekcji Bezpieczeństwa prowadzonej w formie koncertu Centrum Uśmiechu. W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie wspaniałych gości z Policji, Urzędu Miasta, przedstawicieli Grupy LOTOS wprowadzi najmłodszych Pan Światełko. Będzie o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, o jeździe na rowerze, a na wesoło instruktaż eksperta kampanii, Łukasza Jendryska, o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie.

Edukacja poprzez zabawę to sprawdzony sposób przyswajania wiedzy, który „Mistrzowie w pasach” wykorzystują w swoich działaniach zarówno z udziałem dorosłych, jak przede wszystkim z udziałem dzieci. Eksperci kampanii „Lotos - Mistrzowie w pasach” podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Lekcje bezpieczeństwa to w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami. Do udziału w spotkaniach zapraszani są oczywiście nauczyciele i rodzice, a także wspierający kampanię przedstawiciele urzędów czy instytucji (lokalnych) oraz media.

Celem prowadzonej od czterech lat kampanii „Lotos - Mistrzowie w pasach” jest edukacja w zakresie PRAWIDŁOWEGO ZAPINANIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA W POJAZDACH. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów. Ważnym przesłaniem jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.  

W ciągu roku zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Dotychczas zorganizowano PIT STOP-y – specjalne punkty instruktażowe na stacjach paliw, a w plenerach spotkania dla dużej publiczności w postaci pikników i festiwali. W okresie jesienno-zimowym zaplanowano lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, seminaria w ramach programu „Bezpiecznie-Chce się żyć!”, występy muzyczne oraz spotkania z uzdolnioną młodzieżą podczas Festiwalu naukowego E(x)plory.

Ponadto w czasie 4. edycji kampanii organizatorzy starają się kreować MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i poszukują wśród uczestników wydarzeń ambasadorów bezpieczeństwa na drodze, apelujących o zadbanie o zdrowie i życie - własne i wszystkich innych użytkowników dróg. Także w Czechowicach-Dziedzicach eksperci brd będą zachęcać najmłodszych, by zostali „Mistrzami w pasach” i „Mistrzami w foteliku”.

Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz.

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Materiały i filmy z kampanii „Mistrzowie w pasach”:

Relacja z PIT STOPu w Nowym Dworze Mazowieckim z udziałem Kajto:
http://www.brd.org.pl/1,384,Relacja_.....

„Pytanie na śniadanie” TVP2:
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/szukaj?query=mistrzowie+w+pasach

Lotos - Mistrzowie w pasach” w Ustroniu:
https://vimeo.com/234331314
Więcej:  www.kcbrd.org.pl
https://www.facebook.com/KCBRD/
http://odpowiedzialny.lotos.pl/1486/spoleczenstwo/programy_.....

11 lat działań Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Już 11 lat Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego realizuje cele statutowe, by na polskich drogach było bezpieczniej. W programach profilaktycznych m.in.: „Bezpiecznie – chce się żyć!”, „Moda na odblaski”, „Motopozytywni” przybliża uczestnikom ruchu drogowego tą ważną problematykę. Realizowane rokrocznie działania gromadzą ok. 80 tys. osób w prawie 100 miastach polski. KCBRD współpracuje z Komendami Policji, Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego, Państwową Strażą Pożarną, Kuratorium Oświaty, Towarzystwem Trzeźwości Transportowców. Wspólnie zrealizowano filmy: „Zabójcy”, „Idź tak, abyś doszedł”, „Cisza”, „Jedna sekunda, całe życie”. Dla dzieci KCBRD opracowało materiały edukacyjne m.in.: „Kodeks rowerzysty i motorowerzysty”, „Elementarz bezpieczeństwa”,  „Poradnik rowerzysty” czy kolorowanki „Mistrzowie w pasach”. Każdego roku w lokalnych i ogólnopolskich przedsięwzięciach KCBRD sukcesywnie buduje bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Źródło : Biuro Prasowe Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT