Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
12.02.2018Uczniowie SP nr 4 gościli w Porębie Wielkiej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach podzielili się z nami wspomnieniami z zimowiska, które spędzili w drugim tygodniu ferii, w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej w gminie Niedźwiedź.

Z 46-osobową grupą pojechały panie Joanna Bogus, Sonia Łęczek i Bożena Drozdek. Miejscowość usytuowana u podnóży Gorców była doskonałym miejscem do uprawiania różnych form aktywności, poznawania gór i zdobywania szczytów. Staraliśmy się więc dobrze wykorzystać ten czas spędzony poza miejscem zamieszkania. Nawet pogoda sprawiła nam prezent w postaci opadów śniegów, więc mogliśmy się bawić na śniegu i lodzie oraz podziwiać piękno zimowego krajobrazu, spacerując po okolicy.

Naprawdę nie było czasu na nudę. Każdy miał okazję wziąć udział w różnorodnych zajęciach rekreacyjno-sportowych zorganizowanych przez wychowawców. Po drugim śniadaniu były zawsze zajęcia na świeżym powietrzu, a wieczorami na sali gimnastycznej, świetlicy, czy w salce ćwiczeń. Byliśmy także na wycieczce w Zakopanem, gdzie pod Wielką Krokwią zwiedzaliśmy lodowy zamek i krążyliśmy po śnieżnym labiryncie. W Muzeum Tatrzańskim im. Tytusa Chałbińskiego mieliśmy okazję zapoznać się z florą i fauną regionu Tatr, a także dowiedzieć się, jak wyglądało życie mieszkańców Podhala w typowej góralskiej chacie.

Podczas trwania turnusu prowadzone były liczne konkursy, min. czystości, wzorowego kolonisty, sportowe oraz zabawy przy muzyce. Wszystko to sprzyjało integrowaniu zespołów dziecięcych, a także mimo, że to były ferie, zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Na pożegnalnym apelu, podsumowaliśmy nasz pobyt, a najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali dyplomy za zdobyte miejsca oraz drobne upominki. Zimowisko było naprawdę udane.

Takie formy wyjazdów, zarówno zimowe, jak i letnie cieszą się dużą popularnością i są już tradycją naszej szkoły, którą zapoczątkowaliśmy 10 lat temu. Wiele dzieci zaraz po powrocie chciało się zapisać na następny wyjazd. A więc do zobaczenia na kolejnym wyjeździe!

SP nr 4, ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT