Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
13.02.2018Akcja Zima 2018 w Szkole Podstawowej Nr 3

W pierwszym tygodniu ferii zimowych (29 stycznia - 2 lutego) w Szkole Podstawowej nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się Akcja Zima. Są to zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów szkoły organizowane w czasie ferii zimowych. W tym roku wzięło w nich udział 40 uczniów z klas I-VI.

Opiekę naszymi uczniami sprawowały Janina Matura, Urszula Ochman, Ilona Oczkowska, Katarzyna Polewczyk, Janina Wiktorow, Agnieszka Kóska-Słowińska oraz pan Tomasz Wróbel.

Uczniowie mieli okazję aktywnie i atrakcyjnie spędzić czas wolny. Uczestnicy zajęć udzielali się sportowo biorąc udział w zabawach i grach sportowych, na terenie szkoły jak również podczas wyjazdów na pływalnię Wodnik w Czechowicach-Dziedzicach. Zajęcia te cieszyły się szczególnie wielkim zainteresowaniem. W ramach zajęć odbyło się również wyjście do kina na film pt. "Paddington 2" oraz zajęcia zorganizowane wspólnie z Filią Biblioteki Miejskiej dotyczące zimy w Dolinie Muminków. Dzieci wysłuchały fragmentu powieści, rozwiązywały zagadki dotyczące zimy, brały udział w zajęciach ruchowych oraz plastycznych. Uczniowie mogli również pobawić się w naukowców, ponieważ podczas zajęć w ramach UNIKIDS samodzielnie wykonywali ciastolinę oraz wulkan z kolorowej piany. Nasza szkołę odwiedził również Tomasz Indeka ratownik oraz instruktor, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób zapoznał uczniów z pracą ratownika, przedstawił sposoby wzywania pomocy w nagłych sytuacjach oraz zaprezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wysłuchali naszego gościa oraz wykonywali prezentowane ćwiczenia.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w każdym rodzaju proponowanych im zajęć i wyjazdach oraz były zadowolone, że mogły uczestniczyć w tak atrakcyjnej formie wypoczynku, jaką była „Akcja Zima”. Taka forma wypoczynku i spędzania czasu wolnego podczas ferii okazała się bardzo interesująca i zaspokoiła oczekiwania uczestników.

Katarzyna Polewczyk (ze strony UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT