Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
28.02.2018Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej

21 marca 2018 roku, o godz. 9.00, w sali strażnicy OSP Zabrzeg przy ul. Tadeusza Gazdy 3 przeprowadzone zostaną kolejne gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”, organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czechowicach-Dziedzicach.

Tradycyjnie już patronat nad turniejem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a gospodarzem eliminacji w tym roku będzie Ochotnicza Straż Pożarna Zabrzeg.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych turnieju może uczestniczyć młodzież szkolna z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice w trzech grupach:

  • I grupa - uczniowie klas I - VI szkół podstawowych,
  • II grupa - uczniowie szkół podstawowych klas VII - VIII oraz gimnazjum klasy II i III,
  • III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy eliminacji będą walczyli o prawo reprezentowania Gminy Czechowice-Dziedzice, w poszczególnych grupach, na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju (eliminacje wojewódzkie i centralne). Eliminacje gminne wyłonią po jednym uczestniku w każdej grupie do udziału w eliminacjach powiatowych.

Zachęcamy młodzież szkolną naszej gminy do licznego udziału w eliminacjach, a chętnych prosimy zgłaszać telefonicznie do Komendanta Gminnego OSP w Czechowicach-Dziedzicach na nr tel. 509 656 775, do dnia 17 marca br. Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można uzyskać w lokalnej jednostce OSP.

Zwracamy się również z prośbą do grona pedagogicznego szkół naszej gminy o popularyzację tego zagadnienia wśród młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do udziału w turnieju.

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czechowicach-Dziedzicach

Zbigniew Waloszczyk, ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT