Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
02.05.201844. Dni Czechowic-Dziedzic

Ania Dąbrowska i Dżem to gwiazdy wieczoru tegorocznych 44. Dni Czechowic-Dziedzic. W ostatni weekend wakacji – 25 i 26 sierpnia – przez scenę na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach przewinie się cała plejada artystów, z których każdy ma status gwiazdy. Zapowiada się wspaniała zabawa!

W sobotę 25 sierpnia sceną 44. Dni Czechowic-Dziedzic zawładną wokalistki. Rozpocznie się od mocnego, rockowego uderzenia w wykonaniu zespołu Red Lips, z żywiołową, charyzmatyczną wokalistką Joanną Lazer, lepiej znaną jako „Ruda”. Następnie na scenie pojawi się Margaret, której nie trzeba przedstawiać nikomu, zwłaszcza młodszej publiczności. Margaret to gwiazda nie tylko polskiej sceny muzyki rozrywkowej. Singel artystki „Cool Me Down” pokrył się podwójną platyną w Polsce, ale notowany był też na oficjalnej liście sprzedaży w Szwecji, gdzie został certyfikowany złotem. Niewiele zabrakło, by Margaret została reprezentantką Szwecji w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Eurowizji. Kolejną wokalistką sobotniego koncertu będzie Saszan, czyli Roksana Pindor - polska piosenkarka, autorka tekstów i blogerka, która z kolei brała udział w polskich preselekcjach do tegorocznej Eurowizji.

foto

Red Lips

foto1

Margaret

foto2

Saszan

Gwiazdą wieczoru w sobotę 25 sierpnia będzie natomiast Ania Dąbrowska. W swojej dyskografii artystka ma sześć studyjnych płyt, z czego aż pięć dotarło na szczyt Oficjalnej Listy Sprzedaży. Po trzynastu latach pracy – w listopadzie ubiegłego roku - największe przeboje Ani Dąbrowskiej ukazały się na jednym albumie – „The Best of”. Ania Dąbrowska, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, zaprezentuje największe swoje przeboje właśnie z tej płyty.

foto3

Ania Dąbrowska

Niedzielny koncert – 26 sierpnia – rozpocznie się występem grupy Bayer Full - prawdziwej legendy nurtu disco polo. Bayer Full to najstarszy i jeden z najpopularniejszych wykonawców na tej scenie. Jako pierwszy discopolowy zespół wydał swoje nagrania na płycie kompaktowej. Prowadzona przez Sławomira Świerzyńskiego grupa sprzedała w sumie 16 mln egzemplarzy płyt! Zupełnie inny klimat będzie panował podczas kolejnego zaplanowanego na niedzielę koncertu – Sound’n’Grace. Chór powstał w 2005 roku z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego, który studiował wówczas na akademii muzycznej. W następnych latach skład Sound’n’Grace powiększał się o kolejnych wokalistów. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny grupy, zatytułowany „Atom”. Płyta promowana była przez single: „Dach”, „Możesz wszystko”, „Nadzieja” i „Na pewno”. Następnie na scenie stadionu MOSiR wystąpi Kabaret Chyba, który tworzą trzej utalentowani artyści: Piotr Gumulec, Jakub Krzak i Krzysiek Wilkosz. Pochodzący z Wrocławia kabaret Chyba to bez wątpienia najlepszy i najzdolniejszy kabaret młodego pokolenia. Na ogólnopolskiej scenie zabłysnął w 2010 roku, kiedy to zgarnął nagrody na wszystkich najważniejszych festiwalach w Polsce.

foto 4

Bayer Full

foto 6

Sound'n'Grace

foto 5

Chyba

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie legendarna grupa Dżem. O zespole napisano książki, nakręcono filmy, opublikowano niezliczone ilości audycji radiowych i artykułów prasowych. Ich historia to lata 70,80, i 90 minionego stulecia oraz wiek XXI. Dżem to nasza historia pisana ich utworami… Mocną stroną „dinozaurów” polskiego bluesa są właśnie koncerty, o czym w Czechowicach-Dziedzicach będziemy mieli okazję przekonać się nie po raz pierwszy. Imprezę zakończy tradycyjny już pokaz sztucznych ogni.

Program 44. Dni Czechowic-Dziedzic prezentuje się naprawdę imponująco. Należy zaznaczyć, że na wybór artystów bardzo duży wpływ miała sonda na ten temat, którą na swoje oficjalnej stronie na Facebooku przeprowadził Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Spełnienie życzeń wszystkich biorących udział w facebookowej dyskusji mieszkańców było oczywiście niemożliwe, ale za wszystkie głosy i propozycje serdecznie dziękujemy!

ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT