Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
13.02.2019Młodzi Naukowcy odwiedzili Burmistrza

Młodzi Naukowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach odwiedzili Burmistrza Mariana Błachuta. Podczas spotkania w gabinecie gospodarza gminy zaprezentowali swoje dokonania w ramach programu edukacyjnego „Być Jak Ignacy”, w ramach którego poznają sylwetki wybitnych polskich naukowców oraz sami wcielają się w rolę badaczy i odkrywców.

„Być Jak Ignacy” to wyjątkowy program edukacyjny, stworzony przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Jego celem jest promowanie zdobywania wiedzy poprzez doświadczanie oraz popularyzacja polskich naukowców i wynalazców.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach bardzo ochoczo przystąpili do tego projektu. Tak oto powstała grupa pn. Młodzi Naukowcy. Tworzą ją uczniowie z klas IV i V, którzy chcą poznać wybitnych uczonych, którzy przyczynili się do rozwoju nauki, techniki i medycyny. Opiekunami koła są nauczycielki: Agnieszka Łukaszek i Sylwia Zagata.

Dzięki spotkaniom z ciekawymi ludźmi, korzystaniu z zasobu Internetu i biblioteki, pomocy swoich opiekunów, Młodzi Naukowcy wchodzą w dotąd nieznany im świat. Swoją naukową podróż zaczęli od udziału w warsztatach informatycznych i fotograficznych w Zespole Szkół „Silesia”, podczas których poznali tajniki budowy i działania komputera oraz zapoznali się z profesjonalnym sprzętem fotograficznym, wzięli udział w warsztatach krawieckich, zamienili się w projektantów ubioru, spotkali się z farmaceutką, szefową kuchni, Kustoszem Izby Regionalnej.

O tym czego się dowiedzieli i co ich szczególnie zainteresowało opowiedzieli teraz Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic Marianowi Błachutowi. Spotkanie w gabinecie Burmistrza przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Burmistrz nie krył swojego podziwu dla zaangażowania w pracę i wiedzy Młodych Naukowców z SP nr 2. Na koniec gospodarz i jego goście wymienili się prezentami.

Udział w programie „Być jak Ignacy. Zostań bohaterem nauki” to nie tylko poznawanie naukowców, wynalazków i ich zastosowania, ale także możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi i odwiedzenia interesujących miejsc w naszym mieście.

SP 2, ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT