Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
18.04.2019Nowy obiekt, nowe możliwości

Od uroczystego otwarcia nowego obiektu lekkoatletycznego w Zabrzegu, które miało miejsce w październiku ubiegłego roku, minęło zaledwie sześć miesięcy, a już można śmiało powiedzieć, że Gmina Czechowice-Dziedzice dokonała świetnego wyboru inwestując w rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców czynnie uprawiających lekką atletykę.

Wiosenna aura sprawiła, że na stadionie pojawiły się grupy trenujących zawodników oraz indywidualni biegacze. Na obiekcie trenują wyczynowo oraz rekreacyjnie ludzie w każdym wieku.

Pierwszą grupę stanowią zawodnicy sekcji lekkoatletycznej Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice, którzy przygotowują się do sezonu letniego, kiedy to zaplanowane mają zawody rangi Mistrzostw Polski oraz Europy. Kolejna grupa to dzieci z klas 4-6, dla których odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe w ramach ogólnopolskiego programu „Lekkoatletyka dla każdego” - 2 grupy po 20 osób, do których nasza gmina przystąpiła już kilka lat temu i kontynuuje tę formę aktywizacji najmłodszych. Nową formą zajęć są treningi dla osób powyżej 16-go roku życia, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Nauki, m.in. techniki biegu, można doświadczyć w grupie założonej w ubiegłym roku w ramach inicjatywy „BiegamBoLubię”. Oferta jest bogata, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza grupami zorganizowanymi, coraz więcej osób również indywidualnie korzysta z tartanowej bieżni w Zabrzegu.

Na stadionie od kwietnia rozgrywane będą szkolne zawody sportowe oraz imprezy lekkoatletyczne, takie jak test Coopera oraz dwa biegi z cyklu „Biegiem po zdrowie”. Najbliższym wydarzeniem sportowym, odbywającym się na zabrzeskim obiekcie, będzie otwarty trening „BiegamBoLubię” - technika kroku biegowego oraz trening siłowo-wytrzymałościowy Boot Camp - 27.04. Natomiast już 11.05 odbędą się kolejne zawody - XVII Bieg im. Patrona Miasta Andrzeja Boboli.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej bogatej oferty, którą możemy realizować na profesjonalnym obiekcie.

MOSiR, ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT