Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
23.05.2019Aktywny Dzień Dziecka już po raz siódmy

W sobotę 1 czerwca, w Parku na Północy w Czechowicach-Dziedzicach, odbędzie się impreza plenerowa Zapaleńcy 2019 – Aktywny Dzień Dziecka.

Jak co roku najmłodsi będą mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej naszej gminy. Zapraszamy całe rodziny! Uczestnikom gwarantujemy wyśmienitą zabawę.

W Parku na Północy przy ul. Polnej – wzorem lat ubiegłych - usytuowana zostanie scena, naprzeciwko której rozłożony zostanie namiot. W nim, w razie niepogody, będzie można obserwować występy sceniczne animatorów zabaw oraz grup artystycznych m.in. pokazy i warsztaty taneczne SOCA Studio Tańca czy pokaz akrobatyki dzieci z Klubu Sportowego Stong Life. Impreza, tradycyjnie już, wystartuje o 15.00. Na scenie zobaczymy również teatrzyk interaktywny „Na szlaku pirackiej przygody”.

Około godziny 18.00 w świat zumby zabierze uczestników imprezy Agnieszka Kozioł. Na zakończenie imprezy, uczestników czeka niezwykła Eksplozja Kolorów Holi. Na miejscu będą do nabycia kolorowe proszki.

W pobliżu sceny, w punkcie informacyjnym, młodym uczestnikom imprezy wydawane będą specjalne karty uczestnika. Umieszczono na nich program imprezy, schematyczną mapkę parku, z zaznaczonymi strefami aktywności, które są znakiem rozpoznawczym Zapaleńców. Wewnątrz kart znajdują się pola na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności.

Uczestnicy imprezy, po pobraniu kart, będą poruszać się po terenie parku, uczestnicząc w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w poszczególnych strefach aktywności. W tym roku będzie ich 30. Z roku na rok przybywa nowych stref! Podobnie jak w czasie poprzednich edycji Zapaleńców będą się tam odbywały m. in. pokazy ratowników i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, harcerskie, policyjne oraz zmagania w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (m. in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, judo, badminton czy tenis stołowy), a dodatkowo prezentacje z zakresu fitness, rękodzieła ludowego, zajęć plastycznych i rozmaitych gier (taroki, szachy). Wśród tegorocznych nowości warto wymienić strefy: andyjski skarb oraz karatecy. Strefy aktywności zostaną uruchomione o 15.00 i będą czynne do 18.00, czyli przez trzy godziny.

Zadaniem uczestników będzie zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, z różnych stref aktywności. Uprawnia to uczestnika imprezy do odbioru nagrody, w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy. Miejscem potwierdzenia zaliczenia co najmniej 10 stref i odbioru nagrody będzie punkt informacyjny.

Zapaleńcy 2019 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko oraz Tomaszówka.

Zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy przypominamy, że podczas wydarzenia dzieci powinny znajdować się pod opieką rodzica lub opiekuna, zaś wszyscy uczestnicy Aktywnego Dnia Dziecka Zapaleńcy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy (do pobrania obok tekstu).

Regulamin imprezy 

plakat

WP/UM, ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT