Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
20.08.2019Starosta nagradza bezpieczne gospodarstwa

Wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński nagrodził mieszkańców powiatu bielskiego, uczestników konkursu zorganizowanego przez KRUS - XVII Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” 

Starostwo Powiatowe od trzech lat nagradza mieszkańców startujących w ogólnopolskich konkursach KRUS uznając, że udział w tych konkursach rolników z terenu powiatu świadczy o wysokim poziomie ich działalności i stanowi dobrą wizytówkę również powiatu. Konkurs ogólnopolski objął swoim Patronatem Prezydent Polski Andrzej Duda.

Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS Piotr Dobosz podziękował uczestnikom i władzom bielskiego za modelową współpracę w prewencji wypadkowej: spotkanie i szczególne nagradzanie co roku uczestników rywalizacji z własnego powiatu, powiatu bielskiego, pokazuje, że nasze starania by zapobiec wypadkom w rolnictwie są przez starostwo doceniane. Jesteście w powiecie bielskim  przykładem dobrze rozumianego patriotyzmu lokalnego oraz zrozumienia potrzeb prewencji wypadkowej.

Natomiast Wicestarosta G. Szetyński pogratulował gospodarzom udziału w konkursie i zaznaczył, że  wymaga to odwagi poddania się profesjonalnemu audytowi. Owoce audytu zostają – nawet jeśli nie przechodzi się do następnego etapu – wiemy co trzeba zmienić w gospodarstwie,  żeby spać spokojnie, cali i zdrowi. 

Z terenu powiatu bielskiego w konkursie wystartowało  gospodarstwo Waldemara Kukli. Znajduje się ono  w Jasienicy, gmina Jasienica, w powiecie bielskim. Pan Kukla gospodarzy z żoną Anną na powierzchni 70 hektarów. Pomaga im w pracy syn. Rodzina zajmuje się uprawą zbóż jarego i ozimego, kukurydzy, hodowlą 60 krów mlecznych i 60 młodych cieląt.

Z kolei gospodarstwo Anny i Piotra Mikołajczyków - o powierzchni 60 hektarów znajduje się w Czechowicach-Dziedzicach. Gospodarze uprawiają zboża jare i ozime, hodują 1600 sztuk trzody chlewnej, w tym 150 macior, w cyklu zamkniętym. Byłoby to niemożliwe bez posiadania wielu specjalistycznych maszyn .

Miłym akcentem spotkania był moment, gdy Starosta i Wicestarosta Bielski otrzymali od dyrektora  kierownika bielskiego KRUS Sławomira Mamorskiego kaski ochronne z logo Kasy, z następującą dedykacją: Za wkład w budowę bezpiecznych gospodarstw rolnych na terenie powiatu bielskiego, górzystego i trudnego dla rolnictwa. Niech ochrania i pomaga staroście pamiętać o pożytecznych konkursach Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT