Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
21.08.201928. Czechowickie Prezentacje Filmowe

28. CZECHOWICKIE PREZENTACJE FILMOWE
KINO ŚWIT 20 – 26 WRZEŚNIA 2019

20.09.
20.00    PARASITE (Korea Południowa)
22.30    MŁODY AHMED (Belgia/Francja)

21.09.
20.00    VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI (USA)
22.10    WYSOKA DZIEWCZYNA (Rosja)

22.09.
20.00    PORTRET KOBIETY W OGNIU (Francja)
22.10    NIEZBĘDNA KONIECZNOŚĆ (Francja)

23.09.
20.00    KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ (Islandia/Francja/Ukraina)

24.09.
20.00    MIĘDZY MORZEM A OCEANEM (Hiszpania/Szwajcaria/Rumunia)

25.09.
20.00    ANGELO (Austria/Luksemburg)

26.09.
18.00    SYBILLA (Francja/Belgia)
20.00    MAGICZNE NOCE (Włochy)

Przedsprzedaż karnetów od 9 września do 19 września 50 zł (ulgowe) i 60 zł. Od 20 września karnety w cenie 55 zł (ulgowe) i 65 zł. Karnety na 3 wybrane filmy - 30 zł w sprzedaży od 20 września. Bilety na wybrane filmy – 10 -15 zł w sprzedaży od  20 września.

PARASITE  (GISAENGCHUNG)
Korea Południowa 2019, 139 min.,
Reżyseria: Joon-ho Bong. Wykonawcy: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-Jeong Cho.

POLSKA PREMIERA 20 WRZEŚNIA
Złota Palma w Cannes 2019.
Parasite to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Parasite to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków.

MŁODY AHMED  (LE JEUNE AHMED)
Belgia/Francja, 84 min.
Scenariusz i reżyseria: Jean-Pierre i Luc Dardenne. Wykonawcy: Idir Ben Addi, Olivier Bonnaud, Myriem Akheddiou.

POLSKA PREMIERA 6 GRUDNIA
Nagroda za reżyserię w Cannes 2019.
Tytułowy bohater nowego filmu braci Dardenne to zdolny, błyskotliwy belgijski 13-latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca niepokojąco rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem. Na skutek niebezpiecznego incydentu, w którego samym środku znalazł się Ahmed, trafia on do podmiejskiego ośrodka resocjalizacyjnego. Tam, pod opieką specjalistów, powinien wrócić na właściwe tory. Pomóc w tym ma nie tylko zróżnicowany program reedukacyjny, ale i niespodziewana przyjaźń, jaka zawiązuje się pomiędzy Ahmedem a córką właścicieli gospodarstwa. Czy to jednak wystarczy, by skruszyć zbudowany przez chłopca mur oparty na fundamentalizmie, nietolerancji i agresji?   

VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI  (AT ETERNITY'S GATE)
USA 2018,110 min.
Reżyseria: Julian Schnabel. Wykonawcy: Willem Dafoe, Rupert Friend, Oscar Isaac.

POLSKA PREMIERA 25 PAŹDZIERNIKA
Nominacja do Oscara i Złotego Globu 2019, nagroda dla najlepszego aktora w Wenecji 2018 dla Willema Dafoe.
Zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha . Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt.

WYSOKA DZIEWCZYNA  (DYLDA)
Rosja 2019, 130 min.
Reżyseria: Kantemir Balagov. Wykonawcy: Konstantin Balakirev, Andrey Bykov, Olga Dragunova.

POLSKA PREMIERA 11 PAŹDZIERNIKA
Dwie nagrody w Cannes 2019 w sekcji Inne Spojrzenie.
Zniszczony Leningrad tuż po drugiej wojnie światowej. W jednym z tamtejszych szpitali pracuje Ija zwana Tyczką – nieśmiała pielęgniarka, która popada w stany dziwnego otępienia. Gdy z frontu wróci jej przyjaciółka – energiczna Masza – obie dziewczyny wkrótce połączy nowa tragedia. Wojna u Bałagowa ma twarz kobiety – wyczerpanej, zdesperowanej towarzyszki, która w ojczyźnie nie zawsze była witana z honorami. Niejednoznaczna relacja bohaterek, lawirująca między pragnieniem miłości, manipulacją a okrucieństwem, pozwala reżyserowi Bliskości pokazać życie z wojenną traumą, bagażem doświadczeń, których nie da się udźwignąć. Utrzymana w przytłumionej palecie barw Wysoka dziewczyna to kino duszne, rozdygotane od tłumionych emocji, a jednocześnie wnikliwe i niebojące się ryzyka.

PORTRET KOBIETY W OGNIU  (PORTRAIT DE LA JEUNE FILLE EN FEU)
Francja 2019, 119 min.
Scenariusz i reżyseria: Celine Sciamma. Wykonawcy: Noemie Merlant, Adele Haenel, Luana Bajrami.

POLSKA PREMIERA 18 PAŹDZIERNIKA
Nagroda za najlepszy scenariusz w Cannes 2019.
XVIII wiek, Bretania. Artystka Marianne otrzymuje zlecenie namalowania portretu młodej damy Héloïse, który ma zobaczyć jej przyszły mąż. Héloïse obawia się tego małżeństwa. jest także niechętna pozowaniu, więc Marianne musi obserwować ją w ciągu dnia i portretować w nocy. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, a Marianne staje się coraz mniej zadowolona z efektów swojej pracy.  W końcu wyjawia Héloïse, jakie naprawdę otrzymała zadanie.

NIEZBĘDNA KONIECZNOŚĆ (PERDIX)
Francja 2019, 99 min.
Scenariusz i reżyseria: Erwan Le Duc. Wykonawcy: Swann Arlaud, Maud Wyler, Fanny Ardant.

Pierre Perdrix prowadzi spokojne życie w niewielkim, sennym francuskim miasteczku. Jak przystało na kapitana policji, każdy jego dzień jest perfekcyjnie zorganizowany, a przez to również przewidywalny. Przynajmniej do chwili, gdy nie ma kontaktu ze swoją rodziną.Główny bohater wydaje się jedyną osobą, która jest w stanie trzymać najbliższych w ryzach. Po śmierci ojca prowadząca popularną audycję w radiu matka Pierre’a rzuciła się w wir płomiennych romansów, a jego starszy brat oddał się osobliwemu hobby. Rodzinne relacje mogą ulec zmianie z chwilą, gdy w okolicy pojawia się atrakcyjna i nieco tajemnicza Juliette.

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ   (KONA FER I STRID)
Islandia/Francja/Ukraina 2019, 101 min.
Reżyseria: Benedikt Erlingsson. Wykonawcy: Halldora Geirharasdottir, Johann Siguraarson, David Thor Jonsson.

Nagroda SACD w Cannes 2018. Lux Prize 2018.
Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

MIĘDZY MORZEM A OCEANEM (ENTRE DOS AGUAS)
Hiszpania/Szwajcaria/Rumunia 2019, 136 min.
Reżyseria: Isaki Lacuesta. Wykonawcy: Israel Gomez Romero, Francisco Jose Gomez Romero, Oscar Rodriguez.

Złota Muszla dla najlepszego filmu w San Sebastian 2019.
Między morzem a oceanem to przepiękny i niezwykle czuły hiszpański dramat, który opowiada historię dwóch braci, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu i po latach spotykają się na wyspie San Fernando. Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Żyje w poczuciu, że oprócz prochów, odsiadki i śmierci rodzinne miasto nic mu nie oferuje. Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto, marynarz, którego życie też nie jest beztroskie. Film Lacuesty jest intymny, skupiony na postaciach, ich gestach i ciałach, a jednocześnie żywiołowy jak flamenco i epicki w ukazaniu kilkunastu lat z życia rodzeństwa.

ANGELO
Austria/Luksemburg 2018, 111 min.
Reżyseria: Markus Schleinzer. Wykonawcy: Makita Samba, Alba Rohrwacher, Larisa Faber, Kenny Nzogang.

POLSKA PREMIERA 22 LISTOPADA
Zapierający dech w piersiach od pierwszej sceny, film Schleinzera opowiada – opartą na faktach! – fascynującą historię Angela Solimana, czarnoskórego niewolnika, który jako chłopiec trafił najpierw do domu weneckiej arystokratki, a potem na salony XVIII-wiecznego Wiednia. Dla kolejnych wysoko postawionych opiekunów i pracodawców, życie Angela jest polem społecznych i edukacyjnych eksperymentów, a jego ciało - przedmiotem skrupulatnych „naukowych” badań. Olśniewający wizualnie, brawurowo zagrany, prowokacyjny film Schleiznera jest błyskotliwą analizą mechanizmów kolonizacji, za sprawą której Angelo nie jest traktowany jak człowiek, lecz jak biała karta do zapisania, czy czekający na podbój obcy ląd bez tożsamości.

SYBILLA (SIBYL)
Francja/Belgia 2019, 100 min.
Reżyseria: Justine Triet. Wykonawcy: Virginie Efira, Adèle Exarchopoulos, Gaspard Ulliel.

POLSKA PREMIERA ZIMĄ 2020
Nominacja do Złotej Palmy w Cannes 2019.
Sibyl, znudzona psychoterapeutka, wraca do swojej dawnej pasji, pisania. Jednak jej nowa pacjentka Margot,prowadząca burzliwe życie aktorka, okazuje się być źródłem inspiracji aż nazbyt kuszącym. W miarę jak zafacynowana do granic obsesji Sibyl coraz bardziej angażuje się w pełne zawirowań życie Margot, ożywają ulotne wspomnienia i terapeutka musi stanąć twarzą w twarz z przeszłością.

MAGICZNE NOCE  (NOTTI MAGICHE)
Włochy 2018, 125 min.
Reżyseria: Paolo Virzi. Wykonawcy: Francesco Piccolo, Francesca Archibugi, Paolo Virzi.

Rzym, lato 1990 roku. Trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Maradona eliminuje Włochów z finału, a carabinieri wyławiają z Tybru ciało uznanego producenta filmowego. Jego młoda kochanka wskazuje winnych – trzech początkujących scenarzystów. Antonino, Luciano i Eugenia trafiają na posterunek, gdzie spędzają intensywną noc. Na nowo przeżywają ostatnie burzliwe i emocjonujące 30 dni, które wywróciły ich życie do góry nogami. Magiczne noce to zarówno komedia, jak i film noir. Film portretuje ostatnie chwile wspaniałej ery włoskiego przemysłu filmowego.


Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT