Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
09.12.2019Rekordowa frekwencja Polsko-Czeskiej Ligi Szachowej 2019

We wtorek 3 grudnia w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbył się finałowy IV turniej Polsko-Czeskiej Ligi Szachowej ‘2019. Uzyskano frekwencyjny rekord – 120 zawodników z powiatu bielskiego i miasta Frydek-Mistek. Liga organizowana była w ramach projektu pn. „Polsko-Czeska Liga Szachowa ‘2019” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska –Polska 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy.

Turnieje odbywały się od września do grudnia, rozpoczynając w Gminnym Ośrodku Kultury w Porąbce, później w Domu Kultury w Kozach i Rybarzowicach, aby zakończyć turniej w siedzibie organizatora w Bielsku-Białej. Za sprawne przeprowadzenie całej Ligi odpowiadali Sędzia Główny Michał Paździora oraz sędzia Tadeusz Paździora. Tegoroczna Liga miała wyjątkowy charakter nie tylko ze względu na jej międzynarodowy charakter oraz liczną frekwencję, ale i ze względu na przygotowane dodatkowe atrakcje dla zawodników. Podczas finału starosta bielski Andrzej Płonka skierował kilka słów do wszystkich obecnych, wyrażając nadzieję, że „(...) z roku na rok będzie przybywać zawodników i pasjonatów szachowych zarówno w powiecie bielskim, jak i w Czechach.”

Nagrody wręczali członek Zarządu Powiatu Barbara Adamska, kierownik Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Konior, pomysłodawca i wieloletni główny organizator Ligi Czesław Pszczółka oraz koordynator projektu Magdalena Więzik. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę oraz kubek termiczny, a dla zwycięzców przewidziano medale, puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsi zawodnicy z powiatu bielskiego w styczniu 2020 roku wezmą udział w turnieju wyjazdowym we Frydku-Mistku, gdzie dorosłych dwóch mistrzów szachowych z Polski i Czech będą grać z dziećmi i młodzieżą w stylu „Symultany”. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyły następujące szkoły:

I miejsce - 8.ZŠ Frýdek – Místek

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Zabrzegu

III miejsce -  ZŠ Sedliště

W kategoriach indywidualnych poszczególne miejsca zajęli:

kat. klasy I-III dziewczęta:

I miejsce - Bartečková Valérie  - ZŠ Sedliště

II miejsce - Bartečková Nikol - ZŠ Sedliště

III miejsce - Lacková Lucie - 8.ZŠ Frýdek – Místek

kat. klasy I-III chłopcy:

I miejsce - Kostrzewski Dawid - Katolicka SP w Czechowicach-Dziedzicach

II miejsce - Mrázek Matouš - 7. ZŠ Frýdek - Místek

III miejsce - Cebula Jan  - SP  nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

kat. klasy IV-VI dziewczęta:

I miejsce - Bartečková Denisa -ZŠ Sedliště

II miejsce -  Horková Tereza - 8.ZŠ Frýdek - Místek

III miejsce - Dziedzic Karina -  SP nr 2 w Wilkowicach

kat. klasy IV-VI chłopcy:

I miejsce - Osina Jaromír - 8.ZŠ Frýdek - Místek

II miejsce - Kukla Maciej - ZSP w Bronowie

III miejsce - Létal,Hynek - 6. ZŠ Frýdek – Místek

kat. klasy VII - VIII dziewczęta:

I miejsce - Baran Dagmara - SP w Zabrzegu

II miejsce - Dudová Pavlína - Gymnázium Frýdlant

III miejsce - Kukla Natalia - ZSP W BRONOWIE

kat. klasy VI – VIII chłopcy:

I miejsce - Bjolek Jan - 6.ZŠ Frýdek - Místek

II miejsce - Trojan Matyáš - Gymnázium P.Bezruče FM

III miejsce - Fárek Vojtěch - Gymnázium P.Bezruče FM

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w Lidze i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również trenerom, opiekunom i rodzicom, którzy angażują się w wychowanie i kształcenie młodych szachistów. Licznie zgromadzonym przedstawicielom lokalnych mediów dziękujemy za zainteresowanie Turniejem.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT