Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
13.12.2019Ważna droga po modernizacji

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na odcinku z Ligoty do Międzyrzecza Górnego. To najdroższa dotąd inwestycja drogowa w powiecie bielskim. Właśnie zakończono odbiory techniczne.

Modernizacja rozpoczęła się w maju tego roku i obejmowała fragment o długości 3,6 km. Jak mówi Urszula Kosman, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej diametralnie zmienił się komfort jazdy. „Droga została poszerzona, a jej podbudowa wzmocniona. Jest nowa nawierzchnia. Wybudowano kanalizację deszczową oraz zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu z drogą Międzyrzecze- Mazańcowice powstało rondo”- mówi Kosman. Na całej długości po jednej stronie jezdni wybudowano chodnik, a pobocza po drugiej stronie zostały poszerzone.

Inwestycja kosztowała 15 mln zł, z czego 5,7 mln zł Powiat Bielski pozyskał z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do przebudowy dołożyły się 3 samorządy: powiat bielski- 5,5 mln zł, gmina Jasienica- 2,3 mln zł oraz gmina Czechowice-Dziedzice- 1,5 mln zł.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT