Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
19.12.2019Budżet powiatu na 2020 r. przegłosowany

Jednomyślnie przyjęto budżet powiatu bielskiego na 2020 r. Dochody to ponad 130,5 mln zł, po stronie wydatków- prawie 133,5 mln zł. Dziurę budżetową oraz spłatę bieżących rat kredytów i pożyczek ma pokryć kredyt w wysokości 4,7 mln zł.

Jeśli chodzi o inwestycje, to najwięcej środków zostanie przeznaczonych na drogi i komunikację. „Dzieje się tak od kilku lat, ponieważ udaje nam się pozyskiwać na te zadania środki zewnętrzne: unijne lub rządowe. Doceniamy tutaj także wkład gmin. Liczę, że w 2020 r. przeznaczymy na drogi ponad 40 mln zł. Mówię o dofinansowaniu na ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drodze w Zasolu Bielańskim. Staramy się o pieniądze na most w Starej Wsi, do końca roku powinna rozstrzygnąć się sprawa dofinansowania na długo oczekiwaną modernizację drogi Międzyrzecze- Mazańcowice”- mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Podczas czwartkowej sesji budżetowej podkreślano problem finansowania ochrony zdrowia. „Samorządy w całym kraju z powodu braku lekarzy zamykają oddziały pediatryczne. Nie wyobrażam sobie, żeby po 20 latach naszych wysiłków taki los spotkał szpital pediatryczny w Bielsku-Białej. Zdajemy sobie sprawę z oczekiwań mieszkańców, ale trzeba też wspomnieć o wysokich wymaganiach płacowych medyków”- mówi starosta Płonka.

Ważną pozycją po stronie wydatków jest jak co roku oświata. Mimo że subwencja oświatowa na 2020 r. jest o 3,3 mln zł wyższa od poprzedniego roku, to na bieżące utrzymanie szkół i placówek z budżetu powiatu bielskiego trzeba będzie dołożyć 5,6 mln zł.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT