Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
23.12.2019Powstała Jadłodzielnia. Podziel się jedzeniem

Pierwsza Jadłodzielnia, dzięki której można podzielić się jedzeniem z innymi, powstała w Czechowicach-Dziedzicach. Lodówka na żywność stanęła obok wejścia do budynku Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego przy ulicy Barabasza 1.

Powstanie pierwszej w Czechowicach-Dziedzicach Jadłodzielni to inicjatywa obywatelska mieszkańców naszego miasta, którzy zwrócili się w tej sprawie do Burmistrza Mariana Błachuta. Lodówkę pozwalającą na bezpieczne przechowywanie żywności przekazali Dorota Bartoszek i Kamil Bartoszek, którym serdecznie za to dziękujemy.

Staraniem Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminy Czechowice-Dziedzice, w krótkim czasie wykonana została skrzynia ochronna na lodówkę, zawierająca również półki na żywność niewymagającą przechowywania w warunkach chłodniczych.

Ideą Jadłodzielni – jak sama nazwa wskazuje – jest możliwość dzielenia się jedzeniem z innymi. Każdy - bez względu na porę dnia i nocy - może tu żywność przynieść oraz w każdej chwili zabrać potrzebne mu produkty i potrawy. Czechowicka Jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Zaleca się, aby jedzenie przygotowane własnoręcznie, w domu, było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia.

foto

Cieszmy się, że czechowicką Jadłodzielnię udało się uruchomić jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Święta to czas, kiedy większość z nas kupuje więcej żywności niż zwykle. Niech to będzie dobry czas, aby tą żywnością podzielić się z potrzebującymi.

ŁP (UM Czechowice-Dziedzice)

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT