Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
27.12.2019DKF PULS - styczeń 2020 r.

Repertuar DKF „PULS” - 01.2020 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

02
20.15    WOJNA O PRĄD (USA)

09
20.15    DEERSKIN (Francja)

16
20.00    JEZIORO DZIKICH GĘSI (Chiny/Francja)

23
20.15    BŁĄD SYSTEMU (Niemcy)

29 (środa)
20.10    NĘDZNICY (Francja)

WOJNA O PRĄD  (THE CURRENT WAR)
USA 2017, 107 min.
Reżyseria: Alfonso Gomez-Rejon. Wykonawcy: Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult.

Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona oraz Nikoli Tesli. Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje, nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek. Wciągająca, oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o pełnej dramatyzmu wojnie o prąd.

DEERSKIN  LE DAIM
Francja 2019, 77 min.
Scenariusz i reżyseria: Quentin Dupieux. Wykonawcy: Adèle Haenel, Albert Delpy, Coralie Russier, Jean Dujardin.

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

JEZIORO DZIKICH GĘSI  (NAN FANG CHE ZHAN DE JU HUI)
Chiny/Francja 2019, 113 min.
Reżyseria: Diao Yinan. Wykonawcy: Hu Ge, Gwei Lun Mei, Liao Fan.

Nominacja do Złotej Palmy w Cannes 2019.
Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

BŁĄD SYSTEMU  (SYSTEMS PRENGER)
Niemcy 2019, 119 min.
Reżyseria: Nora Fingscheidt. Wykonawcy: Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide.

Srebrny Niedzwiedź na MFF w Berlinie 2019. Niemiecki kandydat do Oscara 2020.
Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy.

NĘDZNICY   (LES MISÉRABLES)
Francja 2019, 102 min.
Reżyseria: Ladj Ly. Wykonawcy: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga.

Nagroda Jury na MFF w Cannes 2019. Złote Globy 2020: Nominacja dla najlepszego filmu zagranicznego. Europejska Nagroda Filmowa 2019: Europejskie odkrycie roku - Prix FIPRESCI.
Akcja jest ściśnięta do dwóch dni, podczas których wydarza się tyle, co gdzie indziej w rok. Policjant Stephane właśnie został przeniesiony do nowej jednostki. Ma patrolować przedmieścia Paryża gęsto zamieszkane przez wielopokoleniowe rodziny emigrantów. To miejsce rządzi się własnymi prawami, lokalne gangi podzieliły między sobą każdy centymetr dzielnicy. Nowi koledzy Stephana, Gwada i Chris, znają ten świat bardzo dobrze, ale gdy za sprawą młodzieńczego wybryku dochodzi do konfliktu, okazuje się, że zupełnie kto inny trzyma przedmieścia w garści.

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT