Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
27.12.201918. Festiwal Dobrych Filmów

18. Festiwal Dobrych Filmów
24-29.01.2020 r. -  Kino Świt

24
20.10    IRLANDCZYK (USA)

25
19.15    KŁAMSTEWKO (USA/Chiny)
21.15    MONOS – ODDZIAŁ MAŁP (Argentyna/Holandia/Niemcy/Kolumbia)

26
18.00    PECHOWI SZCZĘŚCIARZE (Argentyna)    

27
20.10    JUDY (Wielka Brytania)

28
20.10    TAM GDZIEŚ MUSI BYĆ NIEBO (Francja/Palestyna)

29
20.10    NĘDZNICY (Francja)

Przedsprzedaż karnetów od 13 stycznia do 23 stycznia 50 zł (ulgowe) i 60 zł.
Od 24 stycznia karnety w cenie 55 zł (ulgowe) i 65 zł.
Karnety na 3 wybrane filmy - 36 zł w sprzedaży od 13 stycznia.
Bilety na wybrane filmy – 10 - 15 zł w sprzedaży od 13 stycznia.

IRLANDCZYK  (THE IRISHMAN)
USA 2019, 210 min.
Reżyseria: Martin Scorsese. Wykonawcy: Robert de Niro, Al Pacino, Joe Pesci.
Premiera : 22 listopada 2019 r.

Złote Globy 2020: Nominacje za najlepszą reżyserię, scenariusz, dramat, najlepsze role drugoplanowe (Al Pacino, Joe Pesci).

Irlandczyk to osadzona w powojennej Ameryce epicka gangsterska opowieść widziana oczami weterana II wojny światowej Franka Sheerana, oszusta i płatnego mordercy pracującego dla najbardziej osławionych przestępców XX wieku. Rozgrywająca się na przestrzeni kilkudziesięciu lat saga poświęcona jest jednej z największych zagadek kryminalnych w historii Stanów Zjednoczonych – tajemniczemu zaginięciu legendarnego przywódcy związków zawodowych Jimmy’ego Hoffa. Widzowie wezmą udział w brutalnej podróży, podczas której zostaną przed nimi odsłonięte kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka, wewnętrznych walk o wpływy oraz kryminalnych powiązań ze światem polityki.

KŁAMSTEWKO  (THE FAREWELL)
USA/Chiny 2019, 100 min.
Scenariusz i reżyseria: Lulu Wang. Wykonawcy: Shuzhen Zhou, Awkwafina, Tzi Ma.
Premiera : 7 luty 2020 r.

Nagroda Gotham 2019 dla Najlepszej Aktorki- Awkwafina. Nagroda Jury Młodych na MFF w Valladolid 2019. Złote Globy 2020: Nominacje dla najlepszej aktorki-Awkwafina, dla najlepszego filmu zagranicznego.

Dobre i (wcale nie takie) drobne kłamstewka w przebojowym, czarującym i podnoszącym na duchu filmie Lulu Wang, który podbija serca krytyków i publiczności. Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina Billi decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni!

MONOS-ODDZIAŁ MAŁP  (MONOS)
Argentyna/Holandia/Niemcy/Szwecja/Kolumbia/Urugwaj 2019, 102 min.
Reżyseria: Alejandro Landes. Wykonawcy: Sofia Buenaventura, Moises Arias, Julianne Nicholson.
Premiera : 7 luty 2020 r.

Nagroda Specjalna Jury na MFF w San Sebastian 2019. Kolumbijski kandydat do Oscara 2020.

Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym Czas apokalipsy. Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z „Organizacją”.

PECHOWI SZCZĘŚCIARZE (LA ODISEA DE LOS GILES)
Argentyna 2019, 115 min.
Reżyseria: Sebastián Borensztein. Wykonawcy: Ricardo Darín, Luis Brandoni, Chino Darín.
Premiera : brak daty

Nagrody Goya 2020: Nominacja dla najlepszego hiszpańskojęzycznego filmu zagranicznego. Argentyński kandydat do Oscara 2020.

Fermín, emerytowany gwiazdor piłki nożnej, prowadzi stację paliw w sennym prowincjonalnym miasteczku. Chcąc wyciągnąć rodzinę i przyjaciół z biedy wpada na pomysł reaktywacji miejscowej spółdzielni rolniczej. Wraz z żoną Lidią i kumplem Antonio przekonuje nawet tych najbardziej opornych do zainwestowania życiowych oszczędności w nowy biznes. Niestety, biednemu zawsze wiatr w oczy i dzień po ulokowaniu pieniędzy w banku poczciwi inwestorzy, przez krach finansowy, tracą wszystko. Wkrótce dowiadują się, że stali się nie tylko ofiarami kryzysu w kraju, ale również zostali oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku. Nerwy im puszczają…

JUDY
Wlk. Brytania 2019, 118 min.
Reżyseria: Rupert Goold. Wykonawcy: Renee Zellweger, Jessie Buckley, Finn Wittrock.
Premiera : 3 stycznia 2020 r.

Złote Globy 2020: Noninacja dla Renee Zellweger za najlepszą rolę w dramacie.

Judy Garland - cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie podbiła serca światowej publiczności. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która prawie pogodziła się z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja.

TAM GDZIEŚ MUSI BYĆ NIEBO  (IT MUST BE HEAVEN)
Francja/Katar/Niemcy/Kanada/Turcja/Palestyna 2019, 97 min.
Scenariusz i reżyseria: Elia Suleiman. Wykonawcy: Elia Suleiman, Tarik Copti, Kareem Ghneim.
Premiera : 10 stycznia 2020 r.

Wyróżnienie Specjalne Jury oraz Nagroda FIPRESCI na MFF w Cannes 2019.Palestyński kandydat do Oscara 2020.

Główny bohater filmu, w którego rolę wciela się sam reżyser, przestaje się czuć komfortowo w rodzinnym Nazarecie. Niewinne scysje z sąsiadem, niepokojące akty wandalizmu i narastająca agresja sprawiają, że dojrzewa w nim myśl o wyjeździe. Nowego życia i alternatywy dla swojej ojczyzny szuka najpierw w Paryżu, później w Nowym Jorku. Nie jest to jednak łatwe, gdyż myśli o Palestynie prześladują go niemal na każdym kroku, a kusząca wizja świeżego startu zamienia się w komedię pomyłek. Podobną, jaką dla bohatera jest filmowy biznes, który przez Suleimana został tu sportretowany w groteskowy sposób.

NĘDZNICY   (LES MISÉRABLES)
Francja 2019, 102 min.
Reżyseria: Ladj Ly. Wykonawcy: Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga.
Premiera : 28 luty 2020 r.

Nagroda Jury na MFF w Cannes 2019. Złote Globy 2020: Nominacja dla najlepszego filmu zagranicznego. Europejska Nagroda Filmowa 2019: Europejskie odkrycie roku - Prix FIPRESCI.

Akcja jest ściśnięta do dwóch dni, podczas których wydarza się tyle, co gdzie indziej w rok. Policjant Stephane właśnie został przeniesiony do nowej jednostki. Ma patrolować przedmieścia Paryża gęsto zamieszkane przez wielopokoleniowe rodziny emigrantów. To miejsce rządzi się własnymi prawami, lokalne gangi podzieliły między sobą każdy centymetr dzielnicy. Nowi koledzy Stephana, Gwada i Chris, znają ten świat bardzo dobrze, ale gdy za sprawą młodzieńczego wybryku dochodzi do konfliktu, okazuje się, że zupełnie kto inny trzyma przedmieścia w garści.

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT