Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
24.01.2020DKF PULS - luty 2020 r.

Repertuar DKF „PULS” - 02.2020 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

06
20.00    KRAINA MIODU  (Macedonia)

13
20.15    RICHARD JEWELL (USA)

20
20.00    NA NOŻE (USA)

27
20.15    JOJO RABBIT (Niemcy/USA)

KRAINA MIODU  HONEYLAND
Macedonia Północna 2019, 85 min.
Reżyseria: Ljubomir Stefanow, Tamara Kotewska.

Oscary 2020: 2 Nominacje: Najlepszy film dokumentalny, Najlepszy film międzynarodowy.
50-letnia Hatidze mieszka ze schorowaną matką w górskiej wiosce gdzieś w Bałkanach. Nie mają dostępu do prądu ani bieżącej wody. Kobieta utrzymuje się z produkcji miodu. Nie wykorzystuje jednak pszczół, respektując przyrodę i zasadę „połowa dla mnie, połowa dla was”. Pewnego dnia do jej okolicy wprowadza się wielodzietna rodzina. Nowi sąsiedzi również zaczynają hodować pszczoły, ale szacunek zastępuje twardy biznes i maksymalna eksploatacja. Czy Hatidze uda się zmienić ich podejście? Tym bardziej, że jeden z chłopców jest wyraźnie pod jej wrażeniem.

RICHARD JEWELL
USA 2019, 130 min.
Reżyseria: Clint Eastwood. Wykonawcy: Sam Rockwell, Kathy Bates, Jon Hamm, Olivia Wilde, Paul Walter Hauser.

Oscary 2020: Nominacja dla Kathy Bates-Najlepsza aktorka w roli drugoplanowej.
W Centennial Park jest bomba. Macie trzydzieści minut”. Świat po raz pierwszy usłyszał o Richardzie Jewellu, pracowniku ochrony, kiedy ten zgłosił znalezienie ładunku wybuchowego podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku. To zdarzenie sprawiło, że został uznany za bohatera, którego szybka i zdecydowana reakcja ocaliła życie wielu ludzi. Ale już po kilku dniach ten niedoszły policjant stał się głównym podejrzanym nie tylko dla FBI. Oczerniające i zniesławiające go media oraz opinia publiczna zmieniły jego życie w koszmar. Jewell zwrócił się o pomoc do niezależnego adwokata Watsona Bryanta, stanowczo obstając przy swojej niewinności. Bryant, starając się oczyścić reputację klienta, szybko przekonuje się, że jednoczesna walka z agentami federalnymi, stanowymi, policją miejską i mediami jest naprawdę karkołomna.

NA NOŻE  KNIVES OUT
USA 2019, 130 min.
Reżyseria: Rian Johnson. Wykonawcy: Daniel Craig, Chris Evans, Ana de Armas.

3 Złote Globy 2019, w tym dla najlepszej komedii. Oscary 2020: Nominacja za najlepszy scenariusz oryginalny.
Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw, Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem całej jego, dość szczególnej, rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu nie brakowało także nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, bliscy Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik pozostanie do ostatniej chwili zagadką.

JOJO RABBIT
Niemcy/USA 2019, 108 min.
Reżyseria: Taika Waititi. Wykonawcy: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson.

Oscary 2020: 6 Nominacji, w tym dla najlepszego filmu.
Jojo Rabbit to satyryczny obraz II wojny światowej na podstawie powieści Christine Leunens, w którym scenarzysta i reżyser Taika Waititi łączy w charakterystycznym dla siebie stylu humor i patos. Gdy niemiecki chłopiec zwany Jojo znajduje młodą Żydówkę , którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka , jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler, Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi.

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT