Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
07.07.2020Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu

XVIII nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Bielsku – Białej odbyła się w trybie zdalnym, z prowadzeniem obrad z sali 122 Starostwa Powiatowego.

Podczas sesji radni podjęli uchwały na mocy których powierzyli Gminie  Buczkowice i Gminie Szczyrk zadań dotyczących zarządzania publicznymi drogami powiatowymi. Wprowadzono także zmiany do Uchwały Budżetowej na rok 2020 Rady Powiatu w Bielsku – Białej nr VI/13/116/19 z dnia 19 grudnia 2019 r, z późniejszymi zmianami. Wprowadzane zmiany dotyczyły m.in. zwiększenia wartości upoważnienia do udzielenia pożyczek przez Zarząd Powiatu. Planuje się zakup sprzętu medycznego i dezynfekcyjnego dla bielskiego Szpitala Pediatrycznego ze środków województwa śląskiego przy udziale funduszy powiatu. 

Radni podjęli także uchwałę w sprawie zmiany uchwały nr VI/13/117/19 Rady Powiatu z dnia 19 grudnia 2019 w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Bielskiego z późniejszymi zmianami.

Na sesji szeroko dyskutowano o wprowadzeniu zmian do statutu Beskidzkiego Związku Powiatowo – Gminnego. Po kilkunastu miesiącach uzgodnień i negocjacji na sesji 16 czerwca 2020r. Rada Miejska w Kętach podjęła uchwałę na mocy której gmina ta przystąpiła do Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego, pełniącego funkcję organizatora publicznego transportu zbiorowego na obszarze powiatu bielskiego i gmin, będących jego uczestnikami.  Gmina Kęty od 1 stycznia przyszłego roku staje się pełnoprawnym członkiem Związku. Temat treści zmian do statutu Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego postanowiono szczegółowo przeanalizować i omówić na kolejnej sesji Rady Powiatu.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT