Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
18.08.2020DKF PULS - wrzesień 2020 r.

Repertuar DKF „PULS” - 09.2020 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

 10
20.10   BIAŁY, BIAŁY DZIEŃ (Dania/Islandia/Szwecja)

17
20.10   SIŁA OGNIA (Hiszpania/Francja/Luksemburg)

24
20.10   ZŁO NIE ISTNIEJE (Iran/Niemcy/Czechy)

Karnety wrzesień-grudzień  – 40 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK. Bilety na pojedynczy film – 12 zł.
Karnety październik-grudzień  – 30 zł w sprzedaży w sekretariacie MDK. Bilety na pojedynczy film – 12 zł.
Karnet DKF Puls uprawnia do zakupu biletu w cenie 3 zł n każdy film z repertuaru Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Zachęcamy do zakupu biletów online i w przedsprzedaży w kasie kina.

BIAŁY, BIAŁY DZIEŃ  A WHITE, WHITE DAY/HVÍTUR, HVÍTUR DAGUR
Islandia/Dania/Szwecja 2019,109 min.
Reżyseria: Hlynur Palmason. Wykonawcy: Ingvar Sigurdsson, Ida Mekkín Hlynsdottir, Hilmir Snaer Gudnason.
Nagrody: Islandzki kandydat do Oscara 2020.Nagroda aktorska dla Ingvara Sigurdssona w Cannes 2019.

W biały, biały dzień, gdy nieba nie można odróżnić od ziemi, zmarli mogą mówić do tych, którzy wciąż żyją – głosi islandzkie powiedzenie. W taki też dzień ginie żona byłego szefa policji, która spada w przepaść rozpędzonym samochodem. Mimo żałoby stara się on zacząć wszystko od nowa i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim teraz jest. Pewnego dnia odkrywa tajemnicę, która pierwszy raz od dawna wzbudzi w nim silne emocje. Od tej pory zrobi wszystko, żeby dowiedzieć się prawdy o ich wspólnej przeszłości. Biały, biały dzień to osnuta islandzką mgłą historia żalu, zemsty i bezwarunkowej miłości.

SIŁA OGNIA FIRE WILL COME/O QUE ARDE   
Hiszpania, Francja, Luksemburg 2019, 90 min.
Reżyseria: Oliver Laxe. Wykonawcy: Amador Arias, Benedicta Sánchez.
Nagrody: MFF w Cannes 2019: Nagroda Jury (sekcja Inne Spojrzenie).

Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a to przenikliwa, pulsująca podskórnym napięciem opowieść o potrzebie równowagi w świecie pełnym niebezpiecznych zmian. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. To historia na wskroś uniwersalna i jednocześnie bardzo współczesna: oto do leżącej na skraju świata, wyglądającej turystów wioski wraca Amador, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie. Reakcja najbliższych na jego powrót daleka jest jednak od radości. Niewypowiedziane konflikty tlą się i przybierają na sile z każdym dniem. Równoprawnym bohaterem filmu jest także surowy, górzysty krajobraz Galicji, który kształtuje charaktery i relacje między ludźmi na swoje podobieństwo.

ZŁO NIE ISTNIEJE    SHEYTAN VOJUD NADARAD   Polska premiera 2021
Iran/Niemcy/Czechy 2020, 150 min.
Reżyseria: Mohammad Rasoulof. Wykonawcy: Ehsan Mirhosseini, Shaghayegh Shourian,Kaveh Ahangar.
Nagrody: MFF w Berlinie 2020: Złoty Niedźwiedź  dla najlepszego filmu; Nagroda Jury Ekumenicznego oraz Nagroda Gildii Filmowej.

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, poświęcony jest film Zło nie istnieje. Obraz ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach. Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci.


Wytyczne w związku z epidemią SARS-COV-2:
Udział w seansie jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa przez widzów.
Zachęcamy do kupna biletów online za pośrednictwem strony www.mdk.czechowice-dziedzice.pl/repertuar
https://biletyna.pl/Czechowice-Dziedzice oaz do płatności kartą w kasie kina.


Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT