Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
26.08.2020Nowa jakość dla ponad 800 uczniów

To dobra wiadomość dla grubo ponad 800 uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. S. Staszica oraz Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach. Mimo epidemii koronawirusa w największym kompleksie oświatowym, prowadzonym przez powiat bielski zakończono właśnie ponad 2-letnią inwestycję. Przy ul. Traugutta obie placówki mają swoją siedzibę.

Termomodernizacja kosztowała prawie 4,4 mln zł, a obejmowała wymianę i ocieplenie dachu, nowe kominy i rynny, ocieplenie ścian, nową elewację oraz dokończenie wymiany starych okien i drzwi. „Skończą się problemy z przeciekającymi dachami oraz z wilgocią w piwnicach. Nowa elewacja, to nie tylko wygląd, ale nowa jakość. Koszty utrzymania budynków powinny się zdecydowanie zmniejszyć”- mówi Paweł Urbańczyk, dyrektor ZSTiL.

Gołym okiem widać, jak zmienił się ogromny obiekt. „Cieszę się, że dotrzymaliśmy słowa danego, gdy przenosiliśmy „Silesię” na ul. Traugutta. Było to bardzo trudne, bo dopiero kosztorysy i rozstrzygnięte przetargi pokazały prawdziwe kwoty potrzebne do remontu. Najbliższe plany to budowa sali gimnastycznej dla tych szkół. Liczę, że to wszystko przełoży się na poziom kształcenia”- mówi starosta Andrzej Płonka. Środki na inwestycję pochodzą z dotacji i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katwicach oraz 1,8 mln zł z budżetu powiatu.

To nie koniec nowości, jakie czekają na młodzież 1 września. W kompleksie wykonano także drobniejsze prace, np. zadaszenie nad jednym z wejść, remont korytarzy w części administracyjnej wraz z zakupem ławek oraz w części sportowej wraz z zakupem gablot na sztandary i puchary. Zamontowano również nad wejściem kaseton informacyjny z logo Powiatu Bielskiego. Z innych poważniejszych prac kosztem 79 tys. zł wyremontowano pomieszczenia stołówko-świetlicy, zaś blisko 36 tys. zł pochłonęła wymiana barierek w holu. Ekipy budowlane zmodernizowały też kilka pomieszczeń i gabinetów, szkoła doposażyła ponadto swoją pracownię mechatroniki, co pochłonęło ponad 60 tys. zł.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT