Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
29.09.2020Repertuar kina „ŚWIT” - 10.2020 r.

Repertuar kina „ŚWIT” - 10.2020 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

01
20.15   DKF

02
16.15   TARAPATY 2 (pol./6)
18.00   JAK NAJDALEJ STĄD (pol./15)
20.00   SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY (pol./15)

03
16.15   TARAPATY 2
18.00   SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY
20.00   JAK NAJDALEJ STĄD

04
14.00   Razem z maestro ANDRE RIEU: Muzyka z magicznego Maastricht
16.30   TARAPATY 2
18.00   JAK NAJDALEJ STĄD
20.00   SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY

05-07
16.15   TARAPATY 2
18.00   SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY
19.30   JAK NAJDALEJ STĄD

08
16.15   TARAPATY 2
18.00   SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY
19.30   DKF

09-11
15.45   PINOKIO (wł./6)
18.00   GNIAZDO (ang.,kan./15)
20.00   SZARLATAN (pol.,czes./15)

12-14
15.45   PINOKIO
18.00   SZARLATAN
20.15   GNIAZDO

15
16.00   PINOKIO
18.15   SZARLATAN
20.15   DKF

16
17.00   Teatr Polska: Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza? Teatr „Baj Pomorski”
20.00   JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ (pol./12)
22.00   GNIAZDO

17-21
15.45   PINOKIO
18.00   JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ
22.15   GNIAZDO

22
16.00   JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ
18.15   GNIAZDO
20.15   DKF

23-25
16.15   CZYŚCIEC (pol./12)
18.00   CZYŚCIEC
20.00   BANGSTERZY (pol./15)

26-28
16.15   CZYŚCIEC
18.00   BANGSTERZY
20.00   BANGSTERZY

29
16.15   CZYŚCIEC
18.00   BANGSTERZY
20.00   DKF

30
15.00   CZYŚCIEC
17.30   Kabaret PARANIENORMALNI
20.15   BANGSTERZY

31
16.15   CZYŚCIEC
18.00   CZYŚCIEC
20.00   BANGSTERZY


TARAPATY 2
Polska 2020, 87 min.
Reżyseria: Marta Karwowska. Wykonawcy: Pola Król, Jakub Janota - Bzowski, Joanna Szczepkowska, Zbigniew Zamachowski

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja. Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. Tarapaty 2 to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

JAK NAJDALEJ STĄD
Polska/Irlandia 2020, 98 min.
Reżyseria: Piotr Domalewski. Wykonawcy: Zofia Stafiej, Kinga Preis, Arkadiusz Jakubik.

Ola to zbuntowana nastolatka, która marzy o własnym samochodzie i większej życiowej samodzielności. Niespodziewane i tragiczne wiadomości z Irlandii, gdzie od lat pracuje jej ojciec sprawiają, że wyrusza sama w daleką podróż. Los przeznacza jej nie lada wyzwanie – w imieniu rodziny ma sprowadzić ciało zmarłego do Polski. Jak najdalej stąd Piotra Domalewskiego, podobnie jak debiut reżysera, Cicha noc, to słodko-gorzka analiza poplątanych relacji rodzinnych.

SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY.
Polska 2020, 70 min.
Reżyseria: Bartosz Paduch.

Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład „Mistic Molesta”, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić. Na ich pierwszą płytę - „Skandal” - nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych. Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.

PINOKIO  PINOCCHIO
Włochy/Francja/Wlk. Brytania 2020, 124 min.
Reżyseria: Matteo Garrone. Wykonawcy: Federico Ielapi, Roberto Benigni, Rocco Papaleo.

Film w polskiej wersji językowej.
Imponująca wizualnie, pełna przygód, mądrości i humoru najnowsza ekranizacja „Pinokia” Carlo Collodiego – najpopularniejszej książki dla dzieci wszech czasów.
Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji.

GNIAZDO  THE NEST
Wlk.Brytania/Kanada 2020, 104 min.
Reżyseria: Sean Durkin. Wykonawcy: Carrie Coon, Jude Law, Anne Reid.

Rory dostaje propozycję pracy i namawia swoją żonę Allison na przeprowadzkę do Londynu, gdzie wreszcie ma szansę zarobić wielkie pieniądze i wieść luksusowe życie, o jakim zawsze marzył. Bez względu na koszty, wynajmuje imponującą posiadłość na przedmieściach, a kiedy upragniony prestiż i wysoka pozycja społeczna wydają się być na wyciągnięcie ręki, Rory idzie o krok dalej i łamie wszelkie zasady, podejmując coraz większe ryzyko. Bez skrupułów dążąc do swojego celu, wpada w spiralę kłamstw, a w pozornie idealnym życiu małżeńskim zaczynają pojawiać się rysy. Wielki dom obnaża wzajemnie skrywane tajemnice, a to, co na zewnątrz wydawało się prawdziwą sielanką, za zamkniętymi drzwiami okazuje się demaskować prawdziwe oblicza małżonków…

SZARLATAN  CHARLATAN
Polska/Czechy/Słowacja 2020, 118 min.
Reżyseria: Agnieszka Holland. Wykonawcy: Ivan Trojan, Juraj Loj, Josef Trojan.

Choć rozgrywa się w przeszłości, Szarlatan jest filmem jak najbardziej współczesnym – podobnie jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek, dla którego remedium na ludzkie cierpienie jest natura. Jej potężne moce zdolne są uzdrowić ciało, ale w filmie Holland to także przestrzeń prawdziwej wolności dla ducha. Tylko w łączności z nią możemy zrozumieć i zaakceptować to, kim naprawdę jesteśmy. Alchemiczna niemal wiedza o właściwościach ziół, jaką posiadł Mikolášek, i jego zdumiewający dar przenikania do ludzkiego wnętrza sprawiają, że do jego kliniki ciągną tysiące potrzebujących. Ale ten dar ma także swoją ciemną stronę. Tworząc fascynującą, pełną sprzeczności postać uzdrowiciela, Agnieszka Holland ucieka od odpowiedzi na pytanie, czy był ludowym lekarzem czy zwykłym oszustem. Prawda, która ją interesuje, dotyczy naszej wiary w cuda, tęsknoty za autorytetem, pragnienia, by żyć w zgodzie z naturą – także naszą własną.  

JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ
Polska 2020, 119 min.
Reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz. Wykonawcy: Katarzyna Sawczuk, Maciej Zakościelny, Anita Sokołowska, Tomasz Karolak.
 Jak zostać gwiazdą pokazuje kulisy programu, w którym sława równie mocno zależy od głosu i kunsztu muzycznego, co rozpętanych skandali i zakulisowych intryg. Po raz pierwszy w głównej roli wystąpi uzdolniona wokalistka młodego pokolenia – Katarzyna Sawczuk, w ścieżce dźwiękowej usłyszymy zaś największe przeboje ostatnich lat. Kontrowersyjny program telewizyjny „Music Race” poszukuje muzycznych talentów na terenie całej Polski. O tym, przed kim otworzą się wszystkie drzwi, a komu na głowie wyląduje kubeł zimnej wody, zdecyduje wyjątkowe jury: niegdyś popularny piosenkarz Olo, królowa social mediów Ewa i grająca samą siebie pierwsza dama polskiego jazzu – Urszula Dudziak. Na castingu, który odbywa się w rodzinnej miejscowości Ola, dochodzi do awantury. Doprowadza do niej Ostra – zbuntowana nastolatka, oburzona arogancją jurora, który lekceważąco zachowuje się wobec matki dziewczyny. Skandal jest na rękę producentowi , który decyduje o zakwalifikowaniu Ostrej do dalszego etapu show. Wkrótce okaże się, że oprócz wybuchowego temperamentu, dziewczyna dysponuje także niesamowitym głosem. Sukces ma jednak swoją cenę, a popularność nie jest tak przyjemna, jak może się wydawać.

BANKSTERZY
Polska 2020, 106 min.
Reżyseria: Marcin Ziębiński. Wykonawcy: Katarzyna Zawadzka, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak.

Karolina pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy – kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa – Adama, bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur – ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz, który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń.

CZYŚCIEC
Polska 2020, 93 min.
Reżyseria: Michał Kondrat. Wykonawcy: Małgorzata Kożuchowska, Philippe Tłokiński, Ida Nowakowska.

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Piękna Pani” w rozdziale „Zaświaty”. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, błogosławionego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT