Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
29.09.2020DKF PULS - październik 2020 r.

Repertuar DKF „PULS” - 10.2020 r.

Kup bilet przez internet (kliknij)

01
20.15   SUPERNOVA (Polska)

08
19.30   OBRAZY BEZ AUTORA (Niemcy/Włochy)

15
20.15   NIEDOSYT (USA/Francja)

22
20.15   SEKRET BOGINI FORTUNY (Włochy)

29
20.00   MAX I FERAJNA (Francja/Włochy)

SUPERNOVA
Polska 2019, 78 min.
Reżyseria: Bartosz Kruhlik. Wykonawcy: Marek Braun, Marcin Hycnar, Marcin Zarzeczny.

Nagroda na FF w Gdyni za debiut reżyserski.
Trzech mężczyzn, jedno miejsce, jeden dzień i jedno zdarzenie, które zmieni ich losy. Oto polityk, który chce wygrać wybory; policjant, pragnący dotrwać spokojnie do emerytury; i mieszkaniec polskiej wsi, który ma rodzinę na utrzymaniu. Nieszczęśliwy wypadek pociąga za sobą lawinę konsekwencji. Ludzie postawieni w sytuacji granicznej – a także widzowie – staną przed pytaniem o rolę przypadku i przeznaczenia w życiu każdego z nas.

OBRAZY BEZ AUTORA  WERK OHNE AUTOR
Niemcy/Włochy 2018, 188 min.
Reżyseria: :Florian Henckel von Donnersmarck. Wykonawcy: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer.

2 Nominacje do Oscara 2019 (najlepszy film zagraniczny, najlepsze zdjęcia), Nominacja do Złotych Globów 2019.
Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami obejmującymi trzy epoki niemieckiej historii, opowiada historię młodego studenta Akademii Sztuk Pięknych Kurta, który zakochuje się z wzajemnością w swojej koleżance Ellie. Na drodze uczuciu staje ojciec dziewczyny, szanowany lekarz, profesor Seeband. Młodzi bohaterowie nie mają świadomości, że ich życie uwikłane zostało w mroczną tajemnicę z przeszłości, którą skrzętnie skrywa Seeband.  

NIEDOSYT   SWALLOW
Francja/USA 2019, 94 min.
Reżyseria: Carlo Mirabella-Davis. Wykonawcy: Haley Bennett, Austin Stowell, Denis O'Hare.

Tribeca Film Festiwal 2019: Nagroda dla najlepszej aktorki (Halley Bennett)
Hunter ma przystojnego męża, wielki dom, bajecznie bogatych teściów i wyniki badań jednoznacznie wskazujące na to, że w jej ciele zaczyna rozwijać się dziecko. Zamknięta w swojej złotej klatce dziewczyna poddaje się całkowicie woli rodziny, która przejmuje coraz większą kontrolę nad jej życiem. Hunter wykształca w sobie nietypowy mechanizm obronny: nieodpartą potrzebę połykania drobnych przedmiotów, takich jak szklane kulki czy pinezki i inne znalezione w zakamarkach domu rzeczy. Pozornie idealny świat zaczyna rozpadać się na kawałki.

SEKRET BOGINI FORTUNY  LA DEA FORTUNA
Włochy 2019, 114 min.
Reżyseria: Ferzan Özpetek. Wykonawcy: Stefano Accorsi, Jasmine Trinca, Edoardo Leo.

David di Donatello 2020: Najlepsza aktorka (Jasmine Trinca), Najlepszy scenariusz i piosenka.
Annamaria  zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia samotna matka dwójki dzieci, cierpi na powracające silne bóle głowy. Uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i sprawiają, że kobieta musi przejść kompleksowe badania w szpitalu. Decyduje się na czas pobytu na obserwacji, oddać dzieci pod opiekę swoich wieloletnich przyjaciół - Artura i Alessandra . Panowie są razem od ponad piętnastu lat, ale w ich wspólne życie już dawno wkradła się rutyna i kłótnie, a po gorącym uczuciu pozostały ledwie wspomnienia. Kiedy wydaje się, że ich związek niechybnie zmierza ku końcowi, bohaterowie niespodziewanie dostają od losu drugą szansę. Pojawienie się pociech przyjaciółki wywraca ich dotychczasowe życie do góry nogami.

MAX I FERAJNA   MAX ET LES FERRAILLEURS
Francja/Włochy 1971, 110 min.
Reżyseria: Claude Sautet. Wykonawcy: Romy Schneider, Michel Piccoli, Bernard Fresson.

Max  to paryski detektyw, niezależny finansowo i sfrustrowany gangami, których nie jest w stanie złapać. Żeby zachować twarz, postanawia śledzić grupę małych złodziejaszków, chcących obrabować bank. Cały popołudniowy czas zaczyna spędzać z dziewczyną szefa grupy, prostytutką Lili. Udaje przed nią bogatego bankowca, który może zapewnić jej lepszą przyszłość. Po pewnym czasie udaje mu się zdobyć plany napadu, ale czy wszystko pójdzie tak, jak zaplanował?

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT