NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

Obserwator

Facebook

Wiadomości
22.06.2007Minitriathlon o Puchar Starosty i Turniej o Puchar Posła RP

Minitriathlon o Puchar Starosty i Turniej o Puchar Posła RP Przez dwa dni odbywały się w Kaniowie na "Przystani Żwirownia" zawody sportowe. W sobotę poznaliśmy zdobywców Pucharów Starosty Bielskiego w Mini Triathlonie oraz drużyny walczące w rozgrywkach kajak polo w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo o Puchar Posła Jacka Falfusa. W mini trathlonie w kategorii zawodników młodszych bezkonkurencyjny okazał się zawodnik UKS "Set"Kaniów Arkadiusz Pilarz, który jako pierwszy ukończył pływanie, nie oddał prowadzenia w biegu i jako pierwszy przeciął linię mety po przepłynięciu kajakiem trzeciego etapu mini triathlonu. Drugie miejsce zajął Igor Sztuba z Kwisy Leśna, trzecie Marcin Sikora z UKS Set Kaniów. Godne odnotowania jest,że kapitalną walkę z chłopcami stoczyła filigranowa zawodniczka Gwarka Czechowice - Dziedzice Justyna Iskrzycka, która w stawce przeszło dwudziestu zawodników zajęła czwarte miejsce, a wśród dziewcząt była najlepsza. Drugie miejsce wśród dziewcząt młodszych zajęła Karina Ciućka z Gwarka Czechowice - Dziedzice, a trzecie Magdalena Chrzanowska reprezentująca ten sam klub. Warto również podkreślić znakomitą postawę najmłodszej zawodniczki Sandry Pilarz, która w rywalizacji z zawodnikami i zawodniczkami starszymi od niej o 5 lat zajęła 13 miejsce na 23 startujących. W grupie zawodników starszych najlepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca - zawodnik Astorii Bydgoszcz Tomasz Molenda,również prowadzący od pierwszej konkurencji,tj. pływania do mety kończącej mini triathlon pływaniem kajakiem. Drugie miejsce zajął Mateusz Bochenek z Gwarka Czechowice - Dziedzice,a trzecie Karol Dobrzyński również reprezentujący Gwarka. Wśród kobiet najlepsza była Justyna Jurzak z Gwarka, miejsce drugie zajęła Angelika Sawicka z UKS 4 Katowice, a na trzecim miejscu zameldowała się Krystyna Nowacka z TKKF Szczęśliwice. W imieniu starosty bielskiego Andrzeja Płonki puchary wręczał wicestarosta bielski Mirosław Szemla, a medalami dekorowała prezes UKS Set Kaniów Halina Błaszkiewicz. Każdy z zawodników,którzy zajęli miejsca od 1 do 6 otrzymał również nagrodę rzeczową. Zmagania zawodników obserwowali: starosta bielski Andrzej Płonka, wicestarosta Mirosław Szemla, odpowiedzialny za sport i promocję w starostwie powiatowym Czesław Pszczółka, wicewójt gminy Bestwina Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Zużałek, radni Benedykt Kohut oraz Andrzej Wojtyła, a sygnał do startu dał sędzia PZKaj. Zbigniew Kowalczyk. Ogółem w mini triathlonie o Puchar Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki wystartowało 44 zawodników . W sobotę rozpoczęły się również mecze eliminacyjne w Międzynarodowym Turnieju kajak Polo o Puchar Posła Jacka Falfusa. Oprócz polskich drużyn gościliśmy w Kaniowie również drużyny z Czech i Węgier oraz jednego zawodnika z Nowej Zelandii, który występuje w drużynie mieszanej,złożonej z zawodników z różnych klubów. Rozgrywającym od sobotniego ranka eliminacyjne mecze kajak polistom nie przeszkadzała upalna pogoda, bo raz po raz wykonywali efektowne eskimoski i chłodzili swoje ciała, podobnie widzowie chwalili sobie słoneczny dzień, bo niezależnie od tego, że obserwowali zmagania zawodników w międzynarodowym wykonaniu to na dodatek mogli zażywać słonecznych, i nie tylko, kąpieli. Tymczasem w niedzielę pogoda spłatała psikusa, niebo zasłoniło słońce ciężkimi chmurami i spadł ulewny deszcz. Nie przeszkodziło to zawodnikom, oni bez przerwy rozgrywali swoje mecze, gorzej było z obsługą sędziowską i widzami. Ci ostatni schronili się, gdzie tylko się dało, ale sędziowie wraz ze spikerem musieli tkwić na stanowiskach pracy. Kto został, nie żałował, ponieważ na finałową rozgrywkę mężczyzn znów wyszło słońce i można było obserwować mecz na najwyższym poziomie, ponieważ przeciwko sobie stanęły reprezentacja Polski i aktualni wicemistrzowie Polski, zawodnicy gospodarzy UKS Set Kaniów. Walka musiała być ostra, ponieważ w reprezentacji Polski również występowało 4 zawodników UKS Set Kaniów, więc ich klubowi koledzy za wszelką cenę chcieli udowodnić reprezentantom Polski, że w niczym im nie ustępują i taki zaszczyt również im się należy. Należy zaznaczyć, że bardzo trudno zadanie miał Dariusz Pilarz, w jednej osobie trener kadry i UKS Set, który musiał się miotać pomiędzy jedną i drugą drużyną, a sztuka podpowiadania, jak rozegrać w takim przypadku poszczególne akcje jest bardzo trudna. Akcje rozgrywane w bardzo szybkim tempie, przenosiły się od bramki do bramki, dużą rolę odgrywali bramkarze, którym udało się obronić dużą ilość strzałów, a nie jest to łatwe zadanie, ponieważ bramka zawieszona jest 2 metry nad lustrem wody i można jej bronić tylko wiosłem. W bramce UKS Set dwoił się i troił Bartłomiej Dawidek, a w bramce reprezentacji Polski Borys Zubczewski. I na dodatek to właśnie Borys Zubczewski, najbardziej chyba doświadczony zawodnik kadry, zdobył dwie bramki dla Polski, ale to nie wystarczyło w tym dniu do zwycięstwa. Krzysztof Schiller dwa razy trafił do bronionej przez Borysa bramki, do tego dołożył jedno trafienie Tomasz Kabut i UKS Set Kaniów odniósł zwycięstwo w tym meczu zdobywając Puchar Posła RP Jacka Falfusa. Zawodnicy UKS Set wystąpili w składzie: Piotr Bajerski, Roman Adam, Maciej Paszana, Dawid Kuglarz, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Krzysztof Schiller. We wcześniej rozgrywanym meczu Węgrzy pokonali zawodników Kwisy Leśna 5:3 i zdobyli 3 miejsce. W rywalizacji kobiet w finale spotkały się Polska A z Polską B a zwyciężyły zawodniczki Polski A 6:3 po 3 golach Marzeny Wala, 2 Krystyny Nowackiej i 1 Justyny Tyrowicz. Polska wystąpiła w składzie: Justyna Tyrowicz, Krystyna Nowacka, Marzena Wala, Katarzyna Furczyk, Paulina Kwiatkowska. Wśród juniorek triumfowały zawodniczki Resowiaka Rzeszów, pokonując UKS Set Kaniów 4:3 a wśród juniorów zawodnicy reprezentujący Tanew Księżpol zwyciężając Kwisę Leśna 3:2. Trzecie miejsce przypadło juniorom UKS Set Kaniów. Nie tylko obsada na wodzie była doborowa, ale na widowni obserwowali zmagania zawodników również bardzo ważni goście, a wśród nich eurodeputowana Małgorzata Handzlik , poseł Jacek Falfus, prezes Śląskiej Federacji Sportu Marian Waligóra, wójt Stefan Wodniak, wicewójt Artur Beniowski, radni gminy Bestwina Danuta Kubik, Edward Jonkisz, Andrzej Wojtyła oraz redaktor naczelny Magazynu Gminnego Agata Chmielowska. Zabezpieczenie medyczne zapewniła Grupa Ratownictwa PCK z Czechowic – Dziedzic, na wodzie czuwała Sekcja Ratownictwa Wodnego OSP Kaniów, płetwonurek z Beskid Divers, ratownik Leszek Ligęza, a nagłośnienie zapewnił Jacek Gruszka. Źródło : Starostwo Powiatowe