NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

Obserwator

Facebook

Wiadomości
26.08.2008Po Memoriale Antoniego Bazaniaka

Po Memoriale Antoniego Bazaniaka XXII Memoriał Antoniego Bazaniaka rozegrany został na akwenie wodnym „Kopalniok” w Czechowicach- Dziedzicach w dniach 23-24.08.2008 r. W regatach startowały 22 kluby, wśród startujących znalazły się ekipy z Czech (Tj Slezan Frýdek- Mistek, TJ Ostrožska Nova Ves), Słowacji (KRK DAK KIABA Novaký), Macedonii (AMAK SP STRMEC Ohrid) oraz Austrii (PSV Wiedeń). Zapraszamy do GALERII. Udział w regatach zapowiedziała także ekipa z Ukrainy (KOWEL Ukraina) - Do końca pewni byliśmy, iż wystartuje - poczynione były wszelkie starania, aby ekipa otrzymała wizy na pobyt w Polsce, zarezerwowane było dla nich zakwaterowanie i wyżywienie, jednak problemy na granicy polsko-ukraińskiej spowodowały, iż klub z Kowla nie dotarł na Memoriał – mówi prezes Edward Apel. Ze startujących ekip polskich obecne były nie tylko kluby z województwa śląskiego, ale tak z województwa lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, dolnośląskiego, zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego oraz wielkopolskiego. Bardzo silną ekipę przysłał Energetyk Poznań. W wyścigu Memoriałowym K-2 10.000 m mężczyzn zwyciężyła osada z Energetyka Poznań – Garstkiewicz Michał / Jęchorek Michał, na drugim miejscu uplasowała się osada z KRK Dak Kiaba Novaky – Baranek Juraj / Mico Miroslav, trzecie miejsce zdobyli zawodnicy Gwarka Czechowice-Dz. Jonkisz Bartosz / Dobrzyński Karol. W wyścigu o Puchar Starosty C-1 10.000 m mężczyzn zwyciężył zawodnik Posnani Poznań - Bruch Jarosław, II miejsce zajął Orsula Juraj z KRK Dak Kiaba Novaky a trzecie miejsce zajął Ruczyński Mariusz z Gwarka Czechowice-Dziedzice. W wyścigu o Puchar Burmistrza K-1 10.000 m kobiet pierwsze miejsce zajęła Ciszewska Anna z Energetyka Poznań, II miejsce Wróbel Katarzyna z Gwarka Czechowice-Dz. natomiast trzecie miejsce Tarasewicz Joanna również z Gwarka Czechowice-Dziedzice. Drugiego dnia odbywały się wyścigi na krótszych dystansach – juniorzy 2500 m natomiast roczniki 94 i młodsze na dystansach 1250 m. Ponieważ najlepiej były obsadzone wyścigi najmłodszych – K-1 1250 m dziewcząt rocznik 94 i młodsi (27 osad startujących) oraz K-1 1250 m chłopców rocznik 94 i młodsi (25 osady startujące) organizatorzy postanowili osobno nagrodzić po trzy najlepsze czasowo osady z rocznika 96-97. Podczas regat uczestnicy regat mieli bezpłatnie zapewnioną grochówkę wojskową, (również owoce i ciepły posiłek). Dzięki dopisującej pogodzie zawody ściągnęły dużą ilość kibiców obserwatorów. Zgromadzeni mogli przyjemnie spędzić czas. Uroczystość wręczania nagród, pucharów, medali odbyła się na trawiastym placu udekorowanym balonami, banerami, iglakami. Medale wręczali: reprezentujący Polski Związek Kajakowy Przewodniczący Kolegium Sędziów PZKaj – Zbigniew Olkiewicz, Przewodniczący Komisji Licencji Klasyfikacji, i zmiany barw klubowych – Tomasz Kosiak, Prezes Śląskiego Związku Kajakowego - Piotr Pisula, Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, reprezentant Starostwa Powiatowego – Czesław Pszczółka, radni Gminy Czechowice-Dziedzice oraz sponsorzy. Źródło : UM Czechowice-Dziedzice