NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

Obserwator

Facebook

Wiadomości
12.01.2009Wyniki turnieju piłki siatkowej WOŚP

W turnieju o Puchar "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" wzięło udział 7 drużyn podzielonych na 2 grupy. Ze względu na ograniczony czas organizatorzy zdecydowali się na rozgrywanie tylko 2 setów do 21 punktów, gdzie 21 punkt kończył seta. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2, za porażkę 0, a w przypadku wyniku remisu 1 punkt. Z każdej z grupy wychodziły po 2 zespoły. W grupie 1 wystąpiły zespoły ZS Silesia, ZSTiL, V LO w Bielsku Białej oraz drużyna Instalpolu. Ta ostatnia bez większych problemów wygrała grupę uzyskując 2 zwycięstwa i 1 remis. Drugie miejsce zajęło V LO z Bielska, które wszystkie swoje mecze zremisowało i z dorobkiem 3 punktów awansowało do kolejnej rundy. Trzecie miejsce zajęły zespoły ZSTiL oraz ZS Silesia gromadząc na swoim koncie po 2 punkty. W grupie drugiej mecze nie były aż tak wyrównane. Spotkały się w niej: Krzywa Popytu (LO im. Żeromskiego z BB) oraz drużyny Głębokiej rezerwy i Wymiataczy. Tą grupę zdecydowanie wygrali siatkarze z Głębokiej rezerwy odnosząc 2 zwycięstwa. Druga pozycję premiowaną udziałem w półfinale zajęła Krzywa Popytu deklasując Wymiataczy, którzy jako jedyni zakończyli udział w turnieju z zerowym dorobkiem punktowym. Po fazie grupowej przyszedł czas na półfinały, w których spotkały się Instalpol z Krzywą Popytu oraz Głęboka Rezerwa z V LO. Zasady w tej rundzie uległy zmianie. Rozgrywano mecze do 2 wygranych setów do 21, gdzie granicznym punktem był punkt 21. Trzeci set grano do 15, gdzie 15 punkt kończył seta. W pierwszym półfinale górą okazali się bardziej doświadczeni zawodnicy z Instalpolu pokonując po wspaniałej grze swojego rywala 2-1 w setach (21-13, 20-21, 15-8). W drugim półfinale spotkały się V LO z Głęboka rezerwą. Licealiści zagrali bardzo dobrze środkiem oraz blokiem dzięki czemu udało się im wygrać 1 seta. W drugim zawodnicy Głębokiej rezerwy wzięli się do roboty i wygrali 2 kolejne sety a w rezultacie cały mecz 2-1 (20-21, 21-18, 15-9). W meczu o 3 miejsce VLO pokonało Krzywa Popytu 2-0 (21-14, 21-16) W meczu kończącym turniej zespół Instalpolu pokonał osłabiona Głęboką rezerwę 2-0 (21-14, 21-17). Najlepsze drużyny turnieju, pucharami uhonorował burmistrz miasta Czechowice-Dziedzice Marian Błachut. Turniej stał na bardzo dobrym sportowym i kulturalnym poziomie. Gra toczyła się fair play, co zauważyli i pochwalili organizatorzy oraz sędziowie. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować sędziom: Ottonowi Szpara, Tadeuszowi Berger za poświęcony czas i sędziowanie spotkań, a także Pawłowi Lorens, Damianowi Żelazny i Krzysztofowi Szczypka za życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu turnieju. Podziękowania należą się również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 za przychylność tej wspaniałej inicjatywie oraz za użyczenia sali gimnastycznej. Nie sposób nie podziękować ludziom ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak i przedstawicielom PCK, którzy zabezpieczali imprezę. Przewodniczący Komisji Sportu MRM Rafał Walusiak