Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
06.12.2010Akcja „Trzeźwy poranek”

Zakończyła się akcja "Trzeźwy poranek” organizowana przez policjantów bielskiej drogówki. Dzisiaj w godzinach od 5.00 do 13.00 policjanci skontrolowali na zawartość alkoholu 229 kierowców. Jeden był pijanych, trzej pozostali wsiedli za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu.

W czasie akcji policjanci korzystali z nowoczesnych urządzeń Alco Blow, które służą do szybkiego sprawdzania dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości. Wystarczyło, że policjant skierował urządzenie do wnętrza samochodu i uzyskiwał wynik. Nad ranem w Bestwinie na ulicy Krakowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa. Badanie wykazało, że 31-letni kierowca miał we krwi 0,24 promila alkoholu. Przyznał, że wczoraj spożywał alkohol. W Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Drzymały wpadł 51-letni rowerzysta, który miał we krwi przeszło promil alkoholu. Na ulicy Katowickiej w Bielsku-Białej policjanci zatrzymali kierowcę fiata uno, który nie posiadał uprawień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd zatrzymał mu prawo jazdy za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Teraz za złamanie sądowego zakazu grozi mu rok więzienia. Ponadto za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali mandatami 30 kierowców. Do sądu skierowano 4 wnioski o ukaranie, zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

Akcje, takie jak "Trzeźwy poranek” są organizowane cyklicznie przy okazji różnych świąt lub popularnych imienin. Mają one na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach. W dzisiejszej akcji brało udział 27 bielskich policjantów.

Źródło : KMP Bielsko-Bielsko

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT