Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
06.12.2010Spotkanie ze Świętym Mikołajem w LO

Dnia 04 grudnia do LO im. M. Skłodowskiej- Curie jak co roku w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem zawitały dzieci z czechowickiego Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie, ze świetlicy profilaktyczno-wychowawczej „Zatoka”, Świetlicy Profilaktycznej T. Ch. im. O. Pio, dzieci z ZS Nr 4 oraz dzieci niepełnosprawne. W tym roku na 12 już spotkanie integracyjne przygotowane przez młodzież skupioną wokół Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża, przybyła rekordowa ilość 120 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Przedsięwzięcie to wolontariusze koła wraz ze swoją opiekunką Katarzyną Ożóg-Gilowską przygotowywali już na kilka tygodni wcześniej prowadząc w czechowickich sklepach zbiórkę słodyczy na prezenty dla dzieci. Jak co roku czechowiczanie okazali wielkie i hojne serce za co serdecznie im dziękujemy.

Na zaproszonych gości zgromadzonych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej czekał słodki poczęstunek, a dla milusińskich licealiści przygotowali przedstawienie w oparciu o scenariusz Marty Machalicy o uprowadzeniu Św. Mikołaja. Na szczęcie dzięki detektywowi i pomocy dzieci, które są wnikliwymi obserwatorami Mikołaj został odnaleziony i mógł dzieciom wręczyć oczekiwane prezenty.

Po otrzymaniu paczek od Mikołaja dzieci uczestniczyły w konkursach na najpiękniejsze śpiewanie kolęd, deklamowanie wierszy i w zabawach prowadzonych przez wolontariuszy. Najbardziej aktywne dzieci otrzymywały zabawki i słodkie nagrody.

Spotkanie prowadzili Bartłomiej Kopeć i Natalia Jarczok- przewodnicząca koła, która wraz z ze swoją zastępczynią Natalią Cyganik czuwała nad przebiegiem imprezy. Jak co roku do pomocy przybyły również absolwenci naszej szkoły – tym razem z zeszłorocznej klasy 3e. Ksiądz Janusz Śliwa – proboszcz parafii pod wezwaniem Andrzeja Boboli przybliżył dzieciom postać Świętego Mikołaja z Mirry opowiadając o jego dobrych uczynkach i bezinteresownym pomaganiu innym.

W spotkaniu uczestniczyli również Burmistrz Czechowic Marian Błachut, Stanisław Pięta – członek zarządu powiatu bielskiego oraz radna powiatowa Alina Świeży-Sobel i dyrektor liceum Jan Bieroński.

Burmistrz złożył dzieciom życzenia i docenił wyjątkową atmosferę spotkań organizowanych cyklicznie przez młodzież pod opieką p. prof. Katarzyny Ożóg-Gilowskiej.

Jestem dumna z naszej młodzieży, która tak aktywnie działa już od kilku lat w SK PCK. Działalność Koła to nie tylko Spotkania Integracyjne oraz cykl spotkań wigilijnych dla samotnych i potrzebujących, ale również akcje HDK, czy Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Licealiści regularnie działają w ramach wolontariatu w Świetlicy Profilaktycznej im. Ojca Pio, osiągają ogólnopolskie sukcesy w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Biorą udział w realizacji programu dotyczącego problematyki niepełnosprawności: „Inni”. Za to wszystko pragnę im bardzo podziękować- mówi opiekunka SK PCK Katarzyna Ożóg- Gilowska.

Informacja własna, galeria tutaj

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT