Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
09.12.2010Program dla przedsiębiorców, którzy ponieśli szkody w wyniku powodzi

Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw S.A. informuje, że trwa 

 

program dla przedsiębiorców poszkodowanych w powodzi

 

Trwa program pomocy dla przedsiębiorców poszkodowanych w tegorocznej powodzi.

Program wszedł w życie na postawie Ustawy z dnia 12 sierpnia 2010 r. o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z 2010 r. Ustawa przewiduje do 50 tys. zł nieoprocentowanej, umarzalnej pożyczki dla mikro i małych firm, które poniosły straty spowodowane powodzią. Pomoc przyznawana jest na odbudowę majątku trwałego lub obrotowego, zniszczonego lub utraconego w wyniku klęski żywiołowej.
Ministerstwo Gospodarki w każdym województwie wybrało jeden fundusz pożyczkowy uprawniony do udzielania niniejszej pomocy, a następnie przekazało mu środki na realizacje programu. Na terenie województwa śląskiego jest to Fundusz Pożyczkowy Górnośląskiej Agencji Przekształceń Przedsiębiorstw S.A. - wybrany przez Ministra Gospodarki do udzielania pożyczek dla przedsiębiorców z województwa śląskiego, przeznaczonych na usuwanie szkód w rzeczowych lub obrotowych aktywach trwałych.

>>> Zobacz:  Ustawa z dnia 12 sierpnia 2010 roku stanowiącą podstawę do udzielania wsparcia oraz zawierającą najistotniejsze informacje na temat warunków otrzymania pożyczki przez przedsiębiorstwa poszkodowane w wyniku powodzi z 2010 r.

 

Kwota pożyczki: do 50 000,00 zł
Umorzenie: w całości lub do 75 %
Oprocentowanie: brak
Okres spłaty nie umorzonej części: do 3 lat
Karencja: 9 miesięcy
Okres rozliczenia: 6 miesięcy (w wyjątkowych przypadkach 9ms)
Przeznaczenie: usuwanie szkód w rzeczowych aktywach trwałych lub obrotowych

 

>>> Zobacz:  www.gapp.pl 

>>> Zobacz:  szczegóły programu i informacje bieżące

Źródło : UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT