Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
09.12.2010Kronika Straż Miejskiej

Brak 1,5m przejścia dla pieszych
W związku z nadejściem zimy oraz nagromadzonego śniegu na chodnikach Straż Miejska bardzo często otrzymuje zgłoszenia dotyczące parkowania pojazdów na chodnikach, które uniemożliwiają przejście przechodniom a tym bardziej kobietom z wózkiem. Straż Miejska informuje iż nie zachowanie 1,5 m przejścia dla pieszych jest to wykroczenie z art 97 kodeksu wykroczeń i taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 100 zł oraz 1 punkt karny.

Zakłócanie spokoju i porządku publicznego
W dniu 06.12.2010 r. około godziny 19:15 patrol Straży Miejskiej patrolując rejon centrum miasta (dworzec PKP) zauważył mężczyznę który zakłócał spokój i porządek publiczny poprzez różnego rodzaju wulgaryzmy. Gdy funkcjonariusze podjęli interwencję to w/w mężczyzna ani raczył się uspokoić i dalej w obecności funkcjonariuszy używał słów wulgarnych. Strażnicy wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu oraz miał problemy w poruszaniu się. po wylegitymowaniu został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej w celu wytrzeźwienia, gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,5 promila.

Interwencja wobec nietrzeżwego mężczyzny
W dniu 4.12.2010 r. o godzinie 21:50 patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Topolową w sprawie nietrzeźwego mężczyzny przebywającego na klatce schodowej. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce potwierdzili treść zgłoszenia i zastali mężczyznę, który miał problemy z poruszaniem się oraz była od niego wyczuwalna woń alkoholu. Z uwagi na działanie opiekuńcze oraz na brak stałego miejsca zamieszkania mężczyznę przewieziono do Bielska-Białej na Izbę Wytrzeźwień gdzie poddano go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wskazało wynik prawie 2,6 promila.

Udzielenia pomocy załodze Pogotowia Ratunkowego
W dniu 3.12.2010 r. o godzinie 9:25 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Niepodległości (dworzec autobusowy) w sprawie nietrzeźwego mężczyzny, któremu Pogotowie Ratunkowe udzielało pomocy. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zastali ratowników medycznych z w/w mężczyzną który miał problemy z poruszaniem się oraz był w stanie po spożyciu alkoholu.Okazał się nim 58-latek z Bielska-Białej. Lekarz przekazał mężczyznę funkcjonariuszom, którzy przewieźli go na Komendę Straży Miejskiej a następnie o w/w fakcie została powiadomiona córka mężczyzny, która odebrała ojca z Komendy do miejsca zamieszkania.

Interwencja wobec osób nietrzeżwych
W dniu 02.12.2010 r. patrol Straży Miejskiej interweniował dwukrotnie wobec mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu. Pierwsza interwencja miała miejsce o godzinie 21:50 na ulicy Traugutta gdzie mężczyzna spał na klatce schodowej jednego z budynków. W/w ze względu na stan w jakim się znajdował został przewieziony do Izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej gdzie na urządzeniu badającym zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał prawie 3 promile.

O godzinie 0:55 funkcjonariusze patrolując rejon Centrum zauważyli mężczyznę klęczącego na jezdni. Podejmując interwencję zauważyli iż miał problemy w poruszaniu się oraz z jego ust była wyczuwalna bardzo silna woń alkoholu. Z mężczyzną był problem z porozumieniem się gdyż nie miał nawet sił nic powiedzieć, lecz jednak udało się ustalić jego dane osobowe. Po ustaleniu adresu zamieszkania udano się pod wskazany adres celem przekazania w/w pod opiekę rodzinie, która jak się później okazało odmówiła przyjęcia go do domu po czym został odwieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej gdzie wydmuchał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Odwóz do noclegowni
W dniu 01.12.2010 r. o godzinie 19:20 patrol Straży Miejskiej kontrolując opuszczoną posesję na ulicy Mickiewicza zauważył osobę bezdomną, był to mężczyzna który został wylegitymowany a następnie przewieziony do noclegowni na ulicy Łukasiewicza.

Źródło : SM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT