Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
29.12.2010Produkowali fałszywe banknoty

Bielscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy produkowali i wprowadzali do obrotu fałszywe banknoty o nominałach 200 i 50 złotych. Zatrzymani odpowiedzą też za próbę wręczenia łapówki funkcjonariuszom oraz posiadanie nielegalnej broni. Za przestępstwa te grozi im kara do 25 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci Wydziału Kryminalnego, 36-letni bielszczanin zajmował się produkcją fałszywych banknotów. Wyprodukowane domowym sposobem banknoty, przekazywał 28-letniemu koledze z Czechowic-Dziedzic, który miał rozprowadzać fałszywki w punktach handlowych na Podbeskidziu. W czasie jego zatrzymania, a następnie przeszukania, policjanci odnaleźli dziewięć sfałszowanych banknotów dwustuzłotowych i dwanaście fałszywych pięćdziesiątek, których nie zdążył „upłynnić”. Sprawca nie spodziewał się zatrzymania na gorącym uczynku przestępstwa. Był kompletnie zaskoczony. Szarpał się, wyrywał i odpychał policjantów, chcąc za wszelką cenę uniknąć aresztowania. Szybko go obezwładniono go i zakuto w kajdanki. Kiedy na nic zdała się agresja wobec policjantów uznał, że najlepszym sposobem na wyswobodzenie się będzie próba ich przekupstwa i usiłował wręczyć stróżom prawa łapówkę. Naraził się przez to na kolejny poważny zarzut – korupcji. Policjanci przeszukali mieszkania kolporterów i oprócz fałszywych banknotów, w domu należącym do 36-latka znaleźli nielegalną broń i amunicję – dwa pistolety i 27 sztuk amunicji. Zabezpieczono także sprzęt, który służył im do produkcji „fałszywek”. Obaj zatrzymani odpowiedzą za produkcję i rozprowadzanie fałszywych banknotów. Młodszy ze sprawców odpowie dodatkowo za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej. Jego 36-letni kolega tłumaczyć się będzie za posiadanie nielegalnej broni i amunicji. Za przestępstwa te grozi im kara do 25 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj o ich dalszym losie rozstrzygnie prokuratura i sąd.

***

Apelujemy do Państwa o baczne zwracanie uwagi na banknoty będące przedmiotem transakcji - kupna bądź sprzedaży, a wszelkie podejrzenia co do ich autentyczności prosimy zgłaszać Policji – nr alarmowe 997 lub 112.

Źródło : KMP Bieslko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT