Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
29.12.2010Kronika Straży Miejskiej

Odwóz do Schroniska
W dniu 29.12.2010 r. patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Węglową w sprawie psa pozostawionego bez opieki. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce potwierdzili treść zgłoszenia gdzie pod drzwiami jednego z mieszkań leżał pies bez opieki. Po rozpytaniu sąsiadów ustalono właściciela psa gdzie jak się okazało właściciele wyjechali jakiś czas temu zapominając najprawdopodobniej o swoim pupilu.Pies zachowywał się agresywnie. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne oraz ujemną temperaturę zostało wezwane schronisko, które zabrało psa. Informujemy również iż zwierzę, które ma właściciela i trafi do schroniska ze względu zaniedbania obowiązków które ciążą na właścicielu zwierząt koszty pokrywa właściciel.

Stan po spożyciu alkoholu
W dniu 28.XII.2010 r. o godzinie 18:52 patrol Straży Miejskiej interweniował na ulicy Słowackiego wobec nietrzeźwego mężczyzny siedzącego na chodniku. Mężczyzną tym okazał się 58 latek. W/w stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych osób gdzie na powyższy fakt został przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej celem wytrzeźwienia.

Spożywanie alkoholu oraz niszczenie mienia
W dniu 23.12.2010 r. patrol Straży Miejskiej interweniował wobec grupy młodzieży spożywającej alkohol w miejscu objętym zakazem a także niszczącej mienie poprzez kopanie do drzwi wejściowych jednego z budynków przy ulicy Traugutta. Funkcjonariusze wylegitymowali sprawców wykroczenia a następnie pouczyli z art 43' ust 1 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi a także o konsekwencjach wynikających z art Art. 288. § 1 kodeksu karnego który mówi : "Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Tego samego dnia Funkcjonariusze interweniowali również wobec nietrzeźwego mężczyzny siedzącego na rampie kolejowej przy ulicy Bestwińskiej. Mężczyzna miał problemy z poruszaniem się, ze względu na powyższy fakt przewieziono go do miejsca zamieszkania.

Odwóz do miejsca zamieszkania
W dniu 22.12.2010 r. patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Kolejową w sprawie siedzącego na chodniku mężczyzny. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zauważyli mężczyznę idącego chwiejnym krokiem po ulicy. Okazał się nim 77 letni mężczyzna będący po spożyciu alkoholu, w/w wylegitymowano i przewieziono do miejsca zamieszkania.

Bezpańskie psy
Dyżurny Straży Miejskiej każdego dnia odbiera telefoniczne i osobiście zgłoszenia dotyczące bezpańskich psów biegających luzem. Na terenie naszej gminy jest ich plaga w związku z tym prosi się mieszkańców aby nie dokarmiali tych zwierząt ze względu na fakt iż wezwane na miejsce schronisko ma później problem ze schwytaniem tych psów. Często zdarza się również iż psy mają właścicieli i gdy jest taka możliwość ustalenia właściciela zwierzaka Straż Miejska informuje go o fakcie iż pies znajduje się w Komendzie dlatego też informujemy właścicieli swoich pociech o zawieszaniu im numerka identyfikacyjnego gdyż ułatwia to szybkie ustalenie właściciela i jest to sposób na uniknięcie odwozu do schroniska w Cieszynie.

Interwencja wobec nietrzeżwego mężczyzny
W dniu 19.12.2010 r. o godzinie patrol Straży Miejskiej udał się na ulicę Węglową w rejon sklepu "Biedronka" w sprawie nietrzeźwego mężczyzny, który ma problemy z poruszaniem się o własnych siłach. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, mężczyzna był po spożyciu alkoholu czym stwarzał zagrożenie dla zdrowia i życia swojego oraz innych osób. Ze względu na powyższy fakt został on przewieziony do Izby Wytrzeźwień w Bielsku-Białej.

Źródło : SM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT