Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
02.03.2011Zaproszenie na koncert

Księża Jezuici wraz z Przyjaciółmi Domu Rekolekcyjnego św. Józefa w Czechowicach-Dziedzicach zapraszają 6 marca br. o godzinie 18 na Koncert „MUSICA SACRA” w wykonaniu Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego „CON FUOCO”, pod batutą dyrygent Katarzyny Machnik.

Koncert odbędzie się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach (Aleja św. Andrzeja Boboli 2).

Wstęp jest bezpłatny. Jest to koncert charytatywny na rzecz Domu Rekolekcyjnego św. Józefa, którego działalność skupia się na Rekolekcjach Ignacjańskich prowadzonych przez Księży Jezuitów, opartych o Ćwiczenia Duchowe św. Ignacego Loyoli – założyciela Towarzystwa Jezusowego. Odbywają się w nim również liczne sesje formacyjne, rekolekcje małżeńskie oraz kapłańskie.

Pszczyński Zespół Kameralny „Con fuoco”

Zespół „Con fuoco” powstał w październiku 1991 r. Wykonuje muzykę zarówno religijną, jak i świecką różnych epok – od średniowiecza po wiek XX.
W czasie swojej 20-letniej działalności Zespół występował z licznymi koncertami, w tym m.in. kilkakrotnie za granicą (Niemcy, Litwa, Chorwacja), brał udział w różnych konkursach
i festiwalach, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m.in. dwukrotne wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, I miejsce w konkursie kolęd w ramach VIII „Wieczorów kolędowych” w Tychach w 1999 r. oraz Grand Prix XIX Tyskich Wieczorów Kolędowych w 2010 r., II miejsce w kategorii zespołów kameralnych na XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii (2007 r.) oraz Złote Pasmo na IV Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” w Gnieźnie (2010 r.). Jubileusz 10-lecia istnienia Pszczyński Zespół Kameralny „Con fuoco” uczcił nagraniem płyty kompaktowej, zaś w roku 2008 ukazała się druga płyta „Con fuoco” - „Christus natus est” - z zapisem najpiękniejszych kolęd.
Zespół jest pomysłodawcą i organizatorem (od 1998 r.) Koncertów Wielkopostnych w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie, a także listopadowego, 3-dniowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Musica da Chiesa” (od 2004 r.).
Dyrygentem i kierownikiem artystycznym Zespołu jest jego założycielka Katarzyna Machnik (absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach).
Źródło : UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT