Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
07.04.2011Pasja programowania

Od kilku lat czechowickie szkoły realizują kształcenie młodzieży w kierunku informatycznym. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczą, nie tylko w lekcjach przedmiotów zawodowych, lecz również w pozalekcyjnych formach kształcenia, np. w dodatkowych zajęciach z grafiki komputerowej. Uczniowie technikum informatycznego ZSTiL brali udział w konkursach „DialNetMasters” i „Mistrz Sieci”. W tym ostatnim, uczeń III klasy Tomasz Paszek zaprojektował stronę internetową i, pokonując ponad trzystu konkurentów, zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia.

W dniu 4 kwietnia 2011r. w Zespole Szkól Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica odbył się VII Czechowicki Konkurs Informatyczny dla szkół ponadgimnazjalnych.
W pierwszym etapie, w którym należało w ciągu 20 minut rozwiązać test stu pytań, uczestniczyło 46 osób. Do drugiego etapu zakwalifikowano 15 uczniów, którzy najlepiej rozwiązali test. W finale należało w ciągu 90 minut napisać trzy programy w dowolnym języku programowania.

Prace uczniów dowiodły, że w finale spotkała się młodzież wyróżniająca się najbardziej rozległą wiedzą i zawodowymi kompetencjami. Wyniki przerosły oczekiwania organizatorów. Prawie wszyscy uczniowie rozwiązali komplet zadań. Napisane programy w znakomitej większości działały prawidłowo. Rozwiązania zadań zrealizowano w różnych środowiskach. Cieszy fakt, że finał zaliczył z powodzeniem uczeń pierwszej klasy technikum informatycznego ZSTiL, który programowania komputerów uczy się tylko na zajęciach pozalekcyjnych.

W zawodach zwyciężył Paweł Przemyk – uczeń IV klasy technikum informatycznego ZSTiL, II miejsce zajął Jakub Cieślik – uczeń III klasy technikum informatycznego ZSTiL, a na III miejscu uplasowało się trzech uczniów: Daniel Durys z tej samej klasy, Adam Małek z ZS „Silesia” i Szymon Ślosarczyk z LO im. M. Skłodowskiej-Curie. Laureaci zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez firmy komputerowe: FENIX BIS, HERO S.C. i NETS S.C.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom nagród, gratulują wszystkim laureatom konkursu, a młodzieży zarażonej pasją programowania życzą wytrwałości w doskonaleniu własnych umiejętności i wielu sukcesów nie tylko na etapie edukacji. Przewidują także, że za rok trzeba będzie zmagać się ze znacznie trudniejszymi wyzwaniami.

Źródło : ZSTiL Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT