Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
11.04.2011I Mistrzostwa Powiatu Bielskiego Dzieci i Młodzieży w szachach

W Zespole Szkół im. Ks. Józefa Londzina w Zabrzegu zostały rozegrane I Mistrzostwa Powiatu Bielskiego Dzieci i Młodzieży w Szachach.
Patronat nad zawodami objął Starosta Bielski Andrzej Płonka. W mistrzostwach uczestniczyło 55 zawodników, którzy rywalizowali w trzech grupach wiekowych.

W poszczególnych grupach zwyciężyli:

Dziewczęta : 2001 i młodsze
1. Czylok Martyna LKS STRAŻAK Zabrzeg
2. Roseger Karolina Parafialny Klub Sportowy Millenium Porąbka
3. Wiewióra Dominika LKS STRAŻAK Zabrzeg

Chłopcy : 2001 i młodsi
1.Caban Maciej LKS STRAŻAK Zabrzeg
2.Rąba Łukasz Janowice
3.Nieznaj Rafał LKS STRAŻAK Zabrzeg

Dziewczęta : 1998 -2000
1. Maślanka Natalia LKS STRAŻAK Zabrzeg
2. Oleksiuk Karolina SP Bronów
3. Bocian Jagoda Jasienica

Chłopcy : 1998 -2000
1. Wrzoł Szymon LKS STRAŻAK Zabrzeg
2. Wrzoł Mikołaj LKS STRAŻAK Zabrzeg
3. Czader Hubert Jasienica

Dziewczęta : Gimnazjum
1. Spyra Aleksandra Gimnazjum Zabrzeg
2. Damek Róża Bystra

Chłopcy : Gimnazjum
1. Śleziński Nikodem LKS STRAŻAK Zabrzeg
2. Czubiński Robert Gimnazjum Buczkowice
3. Telok Paweł Czechowice-Dziedzice

Organizatorzy zawodów przygotowali niespodziankę dla uczestników turnieju. Była nią symultana czyli mecz szachowy, w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Jest to bardzo popularna forma propagowania szachów, która umożliwia rozegranie partii przez amatorów lub słabszych zawodników z mistrzem szachowym. W tym wypadku mistrzem szachowym był Kacper Polok z Zabrzega, który jest Mistrzem Śląska w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych. Jednocześnie rozegrał pojedynek z dwudziestoma zawodnikami. 17 meczy wygrał, trzy zremisował.

Pomysłodawcą powiatowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży w szachach był Czesław Pszczółka ze Starostwa Powiatowego w Bielsku -Białej, który stwierdził: Od dawna już nosiłem się z pomysłem, aby poszerzyć powiatowe zmagania w wielu dyscyplinach sportu o właśnie szachy, gdyż jest to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza ucząc przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, trenuje pamięć.

Puchary i dyplomy zwycięzcom zawodów wręczał Starosta Bielski Andrzej Płonka i Zastępca Burmistrza Czechowic – Dziedzic Maciej Kołoczek. Obaj panowie młodym adeptom szachów pokazali, że są dobrymi szachistami rozegrali między sobą przyjacielski pojedynek, który po zaciętej walce wygrał … Starosta Bielski.

Fotoreportaż z zawodów tutaj .....

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT