Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
13.04.2011Nowy autobus dla PKM

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach wzbogaciło się o nowy, niskopodłogowy autobus miejski marki Solaris W poniedziałek 11 kwietnia br. w siedzibie PKM dokonano uroczystego odbioru nowego autokaru.

Odbioru pojazdu dokonał Burmistrz Marian Błachut, w towarzystwie swojego Zastępcy Macieja Kołoczka, Dyrektora PKM-u Jana Matla i jego Zastępcy Rafała Kupczaka.

Co istotne, jest to kolejny autobus w naszej Gminie, który jest w całości monitorowany – co pozwoli pasażerom na bezpieczne korzystanie z usług PKM-u.

Nowością jest, że autobusy wyposażono w dodatkowe zewnętrzne doświetlenie drzwi pasażerskich – co z pewnością ułatwi pasażerom wsiadanie w porze wieczornej, szczególnie na przystankach zlokalizowanych w słabiej oświetlonym terenie. Kabina kierowcy jest klimatyzowana, a kokpit dostosowany do aktualnych standardów UE. Autobus posiada usprawnienia dla osób niepełnosprawnych (podjazd, stanowisko dla wózków inwalidzkich wyposażone w pasy bezpieczeństwa).
Autobus kosztował ponad 820 tys. zł, z czego blisko 570 tys. zł stanowią środki unijne.

To ostatni, szósty nowoczesny autobus, jaki Gmina zakupiła w ramach projektu „Nowoczesna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach – zakup autobusów oraz wdrożenie systemu zarządzania flotą”. Gmina realizuje projekt od 2009 roku. Zakończenie jego realizacji planuje się na połowę bieżącego roku pełnym wprowadzeniem systemu zarządzania flotą.

Źródło : UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT