Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
20.04.2011Tydzień dla serca

Jak co roku obchodzimy w kwietniu „Tydzień dla serca” . To czas, kiedy więcej się mówi o profilaktyce chorób serca, o zdrowej diecie i stylu życia.
W Polsce choroby układu krążenia są przyczyną ponad 50 % zgonów, podobnie jest w powiecie bielskim . To alarmujące statystyki. Szczególnie, że grozi nam epidemia otyłości, pijemy za dużo alkoholu oraz palimy dużo papierosów, a do tego nasz dieta zawiera niewiele warzyw i owoców, unikamy aktywności fizycznej, a wszechobecny stres nadal jest naszym wrogiem.
A ponieważ nadchodzi wiosna, warto teraz promować dbanie o serce - ruch na świeżym powietrzu na pewno dobrze mu zrobi. Zastanówmy się więc, jak pomóc sobie i innym.
Proponujemy systematyczne korzystanie ze strony internetowej Instytutu Kardiologii
im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, pod adresem www.pamietajosercu.pl. Najlepsi specjaliści tematu prezentują tam kompendium wiedzy na temat chorób serca oraz profilaktyki dla wszystkich grup wiekowych.
Szczególnie polecamy te strony nauczycielom i pedagogom – można skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji do pracy z uczniami.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT