Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
22.04.2011Pasowanie na czytelnika i rycerza książek

    Tradycyjnie w naszej szkole w drugim semestrze roku szkolnego odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika. 13 kwietnia br. o godz. 10:50 rozpoczęło się krótkie przedstawienie przygotowane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki oraz opiekuna Małgorzatę Molę.

     Na scenie pojawiły się zniszczone Książki, które uciekły okrutnym czytelnikom. Książki żaliły się dzieciom, pokazując poplamione kartki z pozaginanymi rogami oraz potargane okładki. Następnie wkroczyła Encyklopedia i oznajmiła, że po szkole błąkają się bohaterowie, którzy uciekli z dręczonych przez czytelników książek i nie mogą sobie przypomnieć, z jakiej są bajki. Pierwszoklasiści obiecali im pomóc.

     W drugiej części przedstawienia na scenie pojawili się: Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek i Kopciuszek. Uczniowie bez trudu odgadli, z jakiej bajki są te postacie. Rozpoznali też bohaterów ukazanych na portretach (Plastuś, Koziołek Matołek, Kot w butach i  Królewna Śnieżka).

     Następnie w pogadance z nauczycielem bibliotekarzem dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat traktowania książek i zachowania się w bibliotece. Na scenę powróciły też Książki, by wypowiedzieć swoje prośby. Wspólnie odczytaliśmy też przyrzeczenie:


Będziemy kochać i szanować książki!
One ułatwią nam naukę i pracę,
wskażą drogę do każdego celu
.

     Na koniec każde dziecko zostało uroczyście pasowane przez Encyklopedię na rycerza i przyjaciela książek.
Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki przygotowane przez członków Koła Przyjaciół Biblioteki.

     Uroczystość uświetniły swoją obecnością nauczycielki: Agnieszka Kóska-Słowińska (wychowawczyni klasy I), Joanna Linnert (wicedyrektor), Barbara Adamska, Monika Fuchs oraz praktykantka Aneta Maślorz.

Małgorzata Mola, SP nr 2 Ligota,  www.bibliotekasp2ligota.tk

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT