Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
25.07.2011Co zrobi nowy właściciel ?

Minister Skarbu obiecał w czerwcu, że nie sprzeda nas byle komu i tanio – mówi Dariusz Dyrda, szef NSZZ „Solidarności”, działającej w czechowickiej Fabryce Zapałek.

Związkowcy są już po pierwszym spotkaniu z  przedstawicielem firmy PCC SE, która prawdopodobnie zostanie wkrótce nowym właścicielem zakładu. Przyznają, że rozmowy na temat pakietu socjalnego toczą się w dobrej atmosferze. – Zadeklarowali dalsze utrzymanie produkcji. To jest dla nas najważniejsze – podkreślił Dyrda.

Resort skarbu poinformował właśnie, że spółka PCC SE z siedzibą w Duisburgu negocjować będzie w imieniu własnym oraz w imieniu spółki PCC Consumer Products z siedzibą w Warszawie. PCC SE to firma specjalizująca się w produkcji i handlu substancjami chemicznymi, energią elektryczną oraz transporcie i logistyce. Jest właścicielem kilkunastu spółek. Największe z nich: PCC Rokita i PCC Rail.  

Zależy nam na wynegocjowaniu pakietu socjalnego dla pracowników. Dobrze, że możemy liczyć na pomoc dobrego prawnika – podkreślił Dyrda. Obecnie w zakładzie, na dwie zmiany pracują 274 osoby.

Fabryka Zapałek Czechowice-Dziedzice S.A. to od wielu lat także wizytówka miasta. Zdjęcia Czechowic-Dziedzic wiele razy pojawiały się na pudełkach zapałek.

Dla nas to historyczny zakład. Ważne jest więc, aby  dalej się rozwijał. Mamy nadzieję, że nowy właściciel będzie rzetelnie podchodził do tej spółki. Produkcja nie będzie ograniczana, a firma będzie modernizowana – przyznał Maciej Kołoczek, wiceburmistrz Czechowic-Dziedzic.  
Władze miasta liczą również na dobre kontakty z przyszłym właścicielem. – Bardzo dobre kontakty mamy z  nowy właścicielem KWK „Silesia”, który już uczestniczy w organizacji imprez na terenie naszego miasta – przyznał Maciej Kołoczek.

Fabryka Zapałek Czechowice rocznie produkuje blisko 650 mln sztuk pudełek zapałek standardowych i 30 mln sztuk pudełek zapałek reklamowych i galanterii zapałczanej.  

Odbiorcami produktów są głównie hurtownie artykułów tytoniowych i duże sieci handlowe. Na eksport czechowickie zapałki przeznaczają ok 35 proc. swoich produktów.

Źródło : www.super-nowa.pl

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT