Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
11.04.2013Noc z Andersenem

W piątek 5 kwietnia 2013 r. Miejska Biblioteka po raz 11. zaprosiła najmłodszych czytelników do udziału w Nocy z Andersenem. W tym dniu Oddział Dziecięcy oraz filie nr 5 i 10 przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji, zadań, łamigłówek, a przede wszystkim ciekawych książek.

W Oddziale Dziecięcym impreza rozpoczęła się od zasadzenia „Magicznego drzewa Andersena” przy budynku biblioteki. Następnie dzieci wzięły udział w spotkaniu z panią Marceliną z „Psiej Edukacji” Polskiego Centrum Dogoterapii, która przyjechała do biblioteki wraz ze swym podopiecznym Largo i opowiadała o psich zwyczajach, opiece nad czworonogiem oraz o bezpiecznej zabawie z pupilami. Po tym spotkaniu dzieci samodzielnie wykonały pocztówki z podobiznami swoich czworonożnych ulubieńców metodą quillingu. Ogromną atrakcją dla dzielnych, małych czytelników był nocny spacer po mieście, bitwa na śnieżki, lepienie bałwana, poszukiwanie ukrytego w bibliotece skarbu oraz rozwiązywanie niezwykle trudnych zadań zamkniętych w zaczarowanych kopertach, a także galeria strachów tuż po północy. Po tych jakże wyczerpujących zmaganiach przyszedł czas na czytanie baśni. Impreza zakończyła się w sobotni poranek zabawą w chowanego.
W Filii nr 5 dzieci wysłuchały baśni Pt. „Ropucha”, a następnie stworzyły w grupach prace plastyczne przedstawiające tytułową bohaterkę wiosną, latem i jesienią. Po lekturze „Brzydkiego kaczątka” rozmawiały na temat „Czy inny znaczy gorszy?”, a także wzięły udział w grach i zabawach budujących postawę akceptacji i tolerancji w swoim otoczeniu. Gościem specjalnym Nocy z Andersenem w Filii nr 5 była Ewa Kmiecik-Wronowicz – dyrektor biblioteki.
Filia nr 10 zaprosiła do udziału w Nocy z Andersenem klasę 3 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach wraz z wychowawczynią Alicją Ogiegło. Uczestnicy spotkania zapoznali się z życiorysem Hansa Christiana Andersena oraz historią imprezy, wysłuchali książki pt. „A jak Anakonda”, której towarzyszyła gimnastyka, a następnie kolorowały postaci i przedmioty występujące w tekście. Na zakończenie spotkania dzieci rozwiązywały w grupach test, w którym musiały wykazać się znajomością baśni i życiorysu Andersena.
Tegoroczna Noc z Andersenem obfitowała w szalone zabawy i niespodzianki. Każdy z jej uczestników otrzymał nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Źródło : MBP Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT