Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
15.04.2013Czechosławy 2013 rozdane

W piątek 12 kwietnia br. na uroczystej gali uhonorowano firmy i przedsiębiorców z Gminy Czechowice-Dziedzice i rozdano nagrody w konkursie CZECHOSŁAW 2013. W kategorii Produkcja i budownictwo zwyciężyła firma SKOFF Sp. z o.o., natomiast w kategorii Handel i usługi - Willa Eureka Spółka Cywilna. Na gali przyznano też wyróżnienia w postaci Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Była to już czwarta edycja konkursu, a po raz pierwszy miejscem finałowej gali był nowy w naszym mieście obiekt – Dworek Eureka położony przy ul. Prusa.

W regulaminowym terminie do Sekretariatu Konkursu – Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji – wpłynęło 8 zgłoszeń uczestnictwa w konkursie. Wyboru dokonywała Kapituła Konkursu, w której skład Burmistrz Czechowic-Dziedzic - Marian Błachut powołał osoby reprezentujące gremium przedsiębiorców, samorządowców oraz instytucji związanych ze sferą gospodarczą i rynkiem pracy. Kapitułę tworzyli: Henryk Borowski, Tadeusz Donocik, Robert Hyla, Wiesław Pochopień, Tadeusz Polok, Ewa Rahden, Leszek Stokłosa, Tadeusz Szkudlarski oraz Damian Żelazny, a pracom Kapituły, zgodnie z regulaminem konkursu przewodniczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic.
Kapituła, obradując w dniu 15 marca 2013 r., postanowiła przyznać tytuły CZECHOSŁAW 2013 w obydwu kategoriach konkursowych. W kategorii Produkcja i budownictwo zwyciężyła firma SKOFF Sp. z o.o., natomiast w kategorii Handel i usługi - Willa Eureka Spółka Cywilna.

Kapituła przyznała również wyróżnienia w postaci Srebrnych Laurów Umiejętności i Kompetencji Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach. Trafiły one do LWW Śląska Sp. z o.o. w kategorii Produkcja i budownictwo oraz - w kategorii Handel i usługi - do Agencji Bezpieczeństwa Informacji prowadzonej przez Pana Piotra Zajączkowskiego.
Finałową galę, podczas której wręczono nagrody laureatom, uświetnił recital organowy mieszkańca naszej gminy - Daniela Strządały, laureata szeregu nagród ogólnopolskich konkursów organowych i klawesynowych, który w ubiegłym roku otrzymał Nagrodę Burmistrza Czechowic-Dziedzic za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Wieczór zakończył koncert gwiazdy ubiegłorocznych Dni Czechowic-Dziedzic Raya Wilsona, który w towarzystwie czwórki muzyków przedstawił porywające interpretacje utworów z repertuaru zespołu Genesis.

***

Uzasadnienie
Przyznania tytułu CZECHOSŁAW 2013
w kategorii Produkcja i budownictwo
Firmie SKOFF Spółka z o.o.


Spółka SKOFF założona w Czechowicach-Dziedzicach w 1997 roku przez Krzysztofa Skibę kontynuuje rodzimą tradycję produkcji sprzętu elektrotechnicznego. Stosuje nowoczesne technologie, wprowadzając do produkcji – oparte na własnych patentach – innowacyjne rozwiązania techniczne.
Jej właściciele Krzysztof i Dorota Skibowie oraz Karina Skiba-Raczkiewicz tworzą harmonijny team łączący ich talenty: racjonalizatorstwo, zarządzanie i handel.
Początkowo działalność SKOFF opierała się na produkowaniu transformatorów przeznaczonych do opraw oświetleniowych ze źródłem halogenowym oraz takich opraw z zastosowaniem do mebli. W miarę rozwoju technologii oświetleniowej na świecie, SKOFF rozwinął swoją ofertę produktów o oprawy bazujące na technologii LED.
SKOFF jako pierwszy w Polsce przedstawił serię produktów przeznaczonych do przypodłogowego oświetlania ciągów komunikacyjnych, schodów, podstopnic, produkując oświetlenie wraz z osprzętem elektronicznym. Ta produkcja rozsławiła markę SKOFF na polskim rynku i umożliwiła rozwój na rynkach zagranicznych.
Przełom w rozwoju firmy nastąpił w 2006 roku po otwarciu nowej, własnej siedziby w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 243 D. Mieści się w niej część administracyjna i nowoczesna hala produkcyjna połączona z magazynami. Oferta Spółki powiększyła się o nową oprawę oświetleniową LED przeznaczoną do zabudowy w meblach kuchennych oraz gamę nowoczesnych lamp oświetleniowych.
Innowacyjne projekty, wykorzystanie szlachetnych i sprawdzonych już materiałów oraz nowoczesna technika produkcji i jej kontrola sprawiają, że wyroby SKOFF cechują się wysoką jakością i ponadczasowym wyglądem, uwzględniającym nowe trendy w przemyśle meblarskim i architekturze wnętrz, tj. minimalizm i prostotę.
Spółka SKOFF zatrudnia obecnie 50 pracowników, którzy tworzą zespół identyfikujący się z misją Firmy. Po 16 latach działalności SKOFF to znana marka w branży elektrotechnicznej w Polsce i za granicą. Jej atrakcyjna oferta rynkowa została potwierdzona wieloma nagrodami i wyróżnieniami.
Właściciele SKOFF budują pozytywny wizerunek Firmy w swoim otoczeniu, wspierając lokalne imprezy kulturalne.
Dostrzegając jakość prowadzonej działalności gospodarczej i rozwój Firmy bazujący na lokalnym potencjale Kapituła Konkursu przyznała Spółce SKOFF tytuł CZECHOSŁAWA 2013 w kategorii produkcja i budownictwo.


Uzasadnienie
Przyznania tytułu CZECHOSŁAW 2013
w kategorii Handel i usługi:
Firmie Willa Eureka Spółka Cywilna


Willa Eureka to Firma rodzinna, której właścicielami są: Tomasz Kopeć, Monika Kopeć i Marek Kopeć. Zgrany zespół tworzy modelowe przedsiębiorstwo branży hotelarsko-gastronomicznej nowej rzeczywistości, tej po transformacji ustrojowej. Firma działa nieprzerwanie od dwóch dekad, zarządzana przez drugie pokolenie.

Początki Firmy związane są z restauracją Karo, a następnie z Willą Eureka, które do dziś spełniają oczekiwania klientów i cieszą się dużą popularnością i dobrą opinią.
Państwo Kopciowie „małymi kroczkami” rozwijali usługi gastronomiczne, a w dalszej kolejności także hotelarskie, by w roku 2012, po przystąpieniu do Spółki Marka Kopcia, otworzyć w naszym mieście przy ulicy Prusa 64 największą w regionie salę restauracyjno-balową Dworek Eureka.
Nowy lokal tworzy nowy potencjał Czechowic-Dziedzic jako miejsca recepcji dużych wydarzeń kulturalnych i biznesowych, konferencji i kongresów.

Wszystkie obiekty gastronomiczne Państwa Kopciów spełniają najwyższe europejskie standardy. Etykieta Firmy to wyśmienita kuchnia i obsługa na najwyższym poziomie. Wspólnicy nieugięcie wyznają zasadę, że najważniejsze jest zadowolenie klienta, a nie jednorazowa okazja zarobku. Właściciele tej rodzinnej Firmy od lat kształtują pozytywny wizerunek w swoim otoczeniu, szeroko uczestnicząc w lokalnych imprezach kulturalnych, a także wspierając wiele inicjatyw charytatywnych.

Spółka restauratorów, Państwa Kopciów sukcesywnie rozwija usługi gastronomiczne i hotelarskie, zwiększa swój potencjał gospodarczy i zatrudnienie, tworząc dzień po dniu, historię życia towarzysko-kulturalnego społeczności Czechowic-Dziedzic. Swoją działalnością przyczynia się do promocji Czechowic-Dziedzic w naszym regionie.

W uznaniu konsekwencji w prowadzeniu działalności gospodarczej, budowaniu firmy na solidnych fundamentach i lokalnego patriotyzmu Kapituła Konkursu przyznała Firmie WILLA EUREKA tytuł CZECHOSŁAWA 2013 w kategorii handel i usługi.

Źródło : UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT