Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
16.04.2013Integracyjny Festyn

Festyn był współfinansowany z budżetu Starostwa Bielskiego. Na festynie zaprezentowały się zespoły dziecięce z przedszkoli: „Miś i Przyjaciele”- Prywatne Przedszkole Integracyjne z Bielska-Białej; 11 Publiczne Przedszkole z oddziałami integracyjnymi w Czechowicach –Dz.; klasy drugie Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach; oraz dzieci z Zespołem Downa ze Stowarzyszenia Wielkie Serce.

Po przeglądzie występów artystycznych dzieci i rozdaniu pamiątkowych dyplomów i nagród rozpoczęły się warsztaty w grupach tematycznych.
- Warsztaty plastyczne „Wiosna puka do drzwi”– Tematem przewodnim było przygotowanie ilustracji do książeczki z wierszykami o wiośnie. Warsztaty poprowadziła psycholog Katarzyna Patykiewicz przy wsparciu wolontariuszy z Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej
- Warsztaty taneczne pt. „Wiosenne impresje taneczne” - poprowadziła choreograf Lucyna Apryjas przy wsparciu wolontariuszy Stowarzyszenia Wielkie Serce.
- Warsztaty muzyczne – warsztaty, podczas których dzieci przy akompaniamencie gitary, z wykorzystaniem prostych instrumentów muzycznych (tamburyna, dzwonki, bębenki) uczyły się piosenek o wiośnie. Warsztaty poprowadził muzykoterapeuta Piotr Paszyna przy wsparciu wolontariuszy Stowarzyszenia.

W festynie uczestniczyli również honorowi goście: europoseł Małgorzata Handzlik, wicestarrosta bielski Grzegorz Szetyński i ksiądz Janusz Śliwa proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Czechowicach-Dziedzicach.
Festyn został poprzedzony warsztatami przygotowującymi uczniów klas I-III z SP nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach do kontaktu z dziećmi z zespołem Downa. Warsztaty poprowadziła pedagog i członek stowarzyszenia Danuta Domaradzka. Uczniowie na warsztatach mogli poznać, że mimo znacznych różnic w wyglądzie, umiejętnościach i zachowaniu, dzieci z Zespołem Downa mają te same potrzeby poznawania świata, zabawy i akceptacji jak wszystkie inne dzieci.

Osoby zainteresowane problematyką osób z Zespołem Downa więcej informacji mogą uzyskać na stronie: www.wielkie-serce.pl

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT