Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
22.04.2013„Kawa i czekolada” – nowy projekt

Projekt „Kawa i czekolada. Polsko-czeskie spotkania w Bibliotece” to kolejne wspólne przedsięwzięcie czechowickiej biblioteki i Městskiej Knihovny w Orlovej.

Powstał na bazie pozytywnego skojarzenia książki i przyjemniej chwili z kawą lub czekoladą. Stanowi połączenie wiedzy o historii i literaturze oraz warsztatów twórczych z wykorzystaniem kawy i czekolady. Jest nowatorskim pomysłem promocji czytelnictw wśród dzieci i dorosłych. Cykl wykładów, wyjazdów, spotkań autorskich i warsztatów realizowany będzie od kwietnia do listopada 2013r. Działania, oparte na motywie kawy i czekolady, organizowane będą przez obu partnerów samodzielnie lub w formie wspólnego spotkania z uczestnikami z miasta partnerskiego. Ponadto, w ramach projektu, zaplanowano dwie wystawy w Polsce i w Czechach; jedną – obejmującą prace dzieci powstałe podczas warsztatów, drugą – będącą wynikiem konkursu fotograficznego, skojarzonego z wyjazdem do Cieszyna. Odbędzie się także profesjonalny pokaz baristyczny połączony z koncertem muzyki klasycznej.
Serdecznie zapraszamy dorosłych mieszkańców miasta i gminy Czechowice-Dziedzice do skorzystania z tej wyjątkowej propozycji spędzenia wolnego czasu.

Inauguracyjny wykład dr Jacka Kurka pn. „Słodko-gorzka historia przyjemności”, poświęcony czekoladzie, odbędzie się 10 maja o godz. 16.30 w Filii Nr 10 (ul. Węglowa 56).

W trosce o profesjonalne przygotowanie przedsięwzięć, wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w dziale promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Niepodległości 32/34 pokój nr 5 lub pod nr tel. 32 215 20 01 do dnia 9.05.2013r.
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa w 10% za pośrednictwem Euroregionu Beskidy

Źródło : MBP Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT