Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
11.06.2013120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzegu

Ochotnicza Straż Pożarna w Zabrzegu zaprasza na obchody 120-lecia OSP (15 - 22 czerwca br.). W programie m.in. Rodzinny Rajd Rowerowy lasami Zabrzega i Chybia, liczne pokazy, turnieje, konkursy i zawody o tematyce strażackiej i sportowej. Zapraszamy!

Tegoroczna edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego jest wyjątkowa. Trasa rajdu, przebiega malowniczymi trasami pośród lasów przylegających do Jeziora Goczałkowickiego. W rajdzie może brać udział każdy. Potrzebny jest rower i dobre chęci! Tym razem wystartują całe rodziny a meta jak zwykle na stadionie klubu sportowego "Sokół" Zabrzeg. I jak przystało na jubileusz obchodów 120 lecia powstania OSP, będzie miał wyjątkową oprawę.

Szczegóły:

>>> ulotka
>>> folder
>>> plakat

W bieżącym, 2013 roku przypada 120. rocznica powstania zabrzeskiej OSP. W roku 1893, kiedy powstawała straż, gmina Zabrzeg leżała w granicach monarchii austro-węgierskiej a władzę w niej piastowała Zwierzchność Gminna na której czele stał wójt i rada. Obecnie Zabrzeg jest sołectwem w Gminie Czechowice-Dziedzice w powiecie bielsko-bialskim, leżącym w województwie śląskim. 27 czerwca 1893 roku C.K. Śląski Rząd Krajowy w Opawie zatwierdził statut i tym samym otworzył drogę do założenia straży ogniowej w Zabrzegu. 120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrzegu Straż oficjalnie rozpoczęła swą bogatą i chwalebną historię w dniu 15 lipca 1893 roku, pod nazwą: "Ochotnicza Straż Ogniowa w Zabrzegu" W roku 1894 straż miała już 40 członków. Obecnie OSP liczy 51 członków czynnych, 29 członków wspierających oraz 12 członków honorowych. Dzisiejsza straż to dobrze wyposażona w sprzęt gaśniczo-ratowniczy jednostka OSP, posiadająca m.in. dwa samochody bojowe, łódź płaskodenna z silnikiem, nadciśnieniowy agregat oddymiający, pompy o dużej wydajności, sprzęt ratownictwa medycznego oraz nowoczesne hełmy, kombinezony i inny niezbędny sprzęt specjalistyczny przeznaczony do akcji gaśniczo-ratowniczych.

Źródło : UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT