Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
11.06.2013Podróż w bajkowy świat

Pod takim hasłem Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Art” w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowało 8 czerwca koncert podsumowujący kolejny rok swej działalności, a miejscem tej bajkowej podróży stał się Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

POPP Art jest placówką wychowania pozaszkolnego, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, a zajęcia realizowane są w ośrodkach kultury i szkołach na terenie całego powiatu bielskiego. Mottem przyświecającym czechowickiej placówce jest: „Realizujemy nasze pasje i uczymy kreatywności”. „To swego rodzaju misja, w której ogromny nacisk kładziemy na rozwijanie, kształtowanie, a także wspomaganie i odkrywanie nowych umiejętności poprzez organizację wystaw, konkursów, koncertów, prezentacji, zawodów i wycieczek tematycznych. Szczególna forma organizacyjna placówki sprawia, że najważniejsza staje się integracja środowiska. Realizujemy ją między innymi poprzez takie koncerty. Ich celem jest podsumowanie naszej rocznej działalności i pokazanie szerokiej oferty zajęć, jakie prowadzone są przez naszą placówkę. Dodatkowo jest to doskonała okazja do spotkania i miłego spędzenia wolnego czasu.” – mówi dyrektor POPP Art w Czechowicach-Dziedzicach Wanda Gryboś-Sznel.
Koncert uroczyście rozpoczął się od wykonania piosenki „Witajcie w naszej bajce” odśpiewanej przez podopiecznych ogniska, a następnie dyrektor placówki W. Gryboś-Sznel powitała wszystkich przybyłych na artystyczne podsumowanie. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Renaty Franasik – członek zarządu powiatu, która zawsze chętnie i aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez czechowickie ognisko. Artystyczne występy rozpoczęła orkiestra Con Fuoco Band pod kierownictwem Urszuli Szkucik-Jagiełka, która muzycznymi tematami z bajek wprowadziła publiczność w motyw przewodni koncertu. Swoje prezentacje miały również zespoły fletowe, wokalne, taneczne i gimnastyczne pod kierownictwem Sławomira Błachuta, Magdaleny Wodniak-Foksińskiej, Izabeli Caputa, Ewy Mareckiej, Małgorzaty Borth - Mirocha oraz zespół Mażoretek „Gracja”, którego opiekunem jest Teresa Nycz. W przerwie koncertu odbyło się rozstrzygnięcie konkurs literackiego i plastycznego, a nagrody i wyróżnienia dla laureatów wręczyła dyrektor POPP Art W. Gryboś-Sznel wraz z członek zarządu powiatu R. Franasik, która podkreśliła jak ważną rolę w kreowaniu młodych artystów, ich rozwoju i poszukiwaniu własnych tożsamości odgrywa ognisko, a bogata oferta zajęć sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W drugiej części koncertu ponownie mogliśmy podziwiać występy artystyczne podopiecznych ogniska, a ich barwne prezentacje sprawiały dużo radości i uśmiechu wśród zgromadzonej publiczności, która chętnie nagradzała młodych artystów gromkimi oklaskami.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT