Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
14.06.2013Wszystkie dzieci nasze są

Już po raz trzeci Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej wraz z firmą Brugi zorganizowało imprezę sportowo-rekreacyjną pod nazwą „Wszystkie dzieci nasze są”.

Miejscem sportowych zmagań stały się obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach, Uczestnikami tegorocznej edycji były dzieci i młodzież z Domu Dziecka z Bielska-Białej przy ulicy Lompy pod opieką Ewy Sieczkowskiej, Domu Dziecka z Bielska-Białej przy ulicy Pocztowej z opiekunem Jackiem Zontkiem, Zespołu Pogotowia Opiekuńczego i Gimnazjum Specjalnego nr 20 w Bielsku-Białej pod opieką Rafała Tokarskiego, Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie z Czechowic-Dziedzic wraz z opiekunami Piotrem Chlewickim i Rafałem Krzepiną oraz Powiatowego Domu Dziecka z Żywca pod opieką Renaty Pawlus.
Imprezę otworzył wójt gminy Wilkowice Mieczysław Rączka, który powitał wszystkich przybyłych, uczestnikom życzył dobrej zabawy i wielu wspaniałych wrażeń, a kibiców prosił o doping. Przygotowane konkurencję sprawnościowe były bardzo ciekawe i interesujące, a co najważniejsze wymagały dużej sprawności i zaangażowania. Celem imprezy była wspólna integracja, nawiązanie nowych kontaktów i znajomości, a także wymiana doświadczeń. Na początku rozegrano konkurencje sztafetowe, biegi z przeszkodami oraz berka drużynowego. Bardzo wyrównana konkurencja i duże zaangażowanie sprawiły, że na tym etapie zawodów trudno było dostrzec lidera i dopiero mini turniej siatkówki miał zdecydować o ostatecznym podziale miejsc. Podczas przygotowania boisk siatkarskich rozegrano 3 konkurencję indywidualne. W rzutach karnych najlepszy okazał się Adrian Cypel, drugie miejsce zajął Paweł Włodarczyk, a trzecie Marcin Frydel. Czwarty był Piotr Pręguta, a piąty Dominik Siwek. W konkursie rzutów do kosza zwyciężył Dawid Hochałus, drugie miejsce na podium przypadło w udziale Annie Dorzał, trzecie Annie Staniszewskiej, czwarte Piotrowi Wierzbowskiemu, a piąte Dawidowi Gucwie. W konkursie hula-hop, aby wyłonić zwyciężczynię trzeba było wprowadzać spore utrudnienia, bo dziewczęta były świetnie przygotowane. Najlepiej z tym zadaniem poradziła sobie Karolina Chabrowska, drugie miejsce zajęła Katarzyna Gnela, trzecie Katarzyna Grzech, czwarte przypadło Beacie Przygodzie, a piąte Patrycji Cypel. Po konkursach indywidualnych przystąpiono do turnieju siatkówki. Na boisku panowała przyjazna atmosfera zabawy, słychać było głośny doping, a nawet najmłodsi adepci dawali sobie świetnie radę. Po zakończeniu wszystkich rozgryek nastąpiło uroczyste podsumowanie, którego dokonał specjalista ds. sportu w bielskiego starostwa Czesław Pszczółka. W ostatecznej klasyfikacji piąte miejsce zajął Dom Dziecka z Bielska-Białej przy ulicy Pocztowej, czwarte miejsce przypadło Powiatowemu Domowi Dziecka z Żywca. Na najniższym stopniu podium uplasował się Dom Dziecka z Bielska-Białej z ulicy Lompy, drugie miejsce zajął Zespół Pogotowia Opiekuńczego i Gimnazjum Specjalne nr 20 z Bielska-Białej, a w całości rywalizacji zwyciężył Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie z Czechowic-Dziedzic. Pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe wręczył wójt Wilkowic Mieczysław Rączka oraz członek zarządu powiatu Renata Franasik, która podsumowując imprezę podkreśliła, że przecież nie zajęte miejsca, a właśnie wspólna integracja i możliwość spotkania były najważniejszym elementem dzisiejszego dnia. Przyznano nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika, a otrzymał ją Paweł Biela.
Słodki poczęstunek dla uczestników ufundowała firma Piekarstwo – Cukiernictwo Stanisława Piecucha.

Źródło : Starostwo Powiatowe

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT