Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
17.06.2013"Program eTwinning w województwie śląskim"

W środę 12 czerwca br. w Sali Marmurowej Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja połączona z prezentacją osiągnięć dwunastu szkół z województwa śląskiego realizujących europejski program eTwinning, zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Celem konferencji było przybliżenie nauczycielom i dyrektorom szkół idei programu eTwinning, jak również zaprezentowanie dobrych praktyk w realizacji projektów edukacyjnych w ramach tego programu.

Do przygotowania prezentacji w czasie konferencji została zaproszona m.in. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach. Szkołę reprezentowała dyrektor - Urszula Polaczek oraz nauczycielki: Maria Sikora, Alicja Prończuk oraz Katarzyna Zawiła-Dudzik. Szkoła zaprezentowała albumy dwunastu zrealizowanych projektów, Krajowe oraz Europejskie Odznaki Jakości, a także Europejską Nagrodę eTwinning 2013, którą K. Zawiła-Dudzik odbierała w tym roku podczas europejskiej gali w Lizbonie. Nauczycielki z SP 4 chętnie dzieliły się z uczestnikami konferencji opiniami, doświadczeniem i radami na temat skutecznej współpracy europejskiej, która nie wymaga nakładów finansowych, a jest okazją do realizacji wielu celów dydaktycznych i wychowawczych.

W trakcie konferencji, oprócz wystąpień śląskich ambasadorów programu eTwinning, zaprezentowano dwa zwycięskie projekty: “Bermuda Triangle” – projekt Zespółu Szkół Gimnazjum nr 6 Szkoła Podstawowa nr 13 w Zawierciu nagrodzony w konkursie „Nasz projekt eTwinning – IX edycja 2013” w kategorii gimnazja oraz “Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art.” – projekt nagrodzony w kategorii specjalnej: Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany w Europejskim Konkursie eTwinning 2013, który przedstawiła Katarzyna Zawiła-Dudzik z czechowickiej „Czwórki”.

Warto podkreślić, że Szkoła Podstawowa nr 4 angażuje się w realizację projektów europejskich od początku istnienia programu eTwinning, czyli od 2005 roku, a działania uczniów i nauczycieli „Czwórki” były wielokrotnie nagradzane Odznakami Jakości na szczeblu krajowym i europejskim. Udział w konferencji i możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w siedzibie Sejmu Śląskiego to dla szkoły znaczące wyróżnienie.

Źródło : UM Czechowice-Dziedzice

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT