Loading
NZOZ DIAMED Czechowice-Dziedzice ul. Kochanowskiego 4 poszukuje lekarza do pracy w POZ (etat lub godziny kontraktowe) tel. 602 100 145

  Dyżur pełni apteka

  Wydarzenia

  Obserwator

  Facebook

   Wiadomości
26.06.2013Działania „Trzeźwość” - podsumowanie

Na początku bieżącego tygodnia policjanci z bielskiej drogówki i prewencji prowadzili wzmożone działania kontrolne „Trzeźwość”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dodatkowym celem prowadzonych działań było uświadomienie nietrzeźwym kierującym nieuchronności poniesienia kary za naruszenie przepisów prawa. Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były od wczesnych godzin rannych do 13.00. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta i powiatu. W czasie akcji policjanci korzystali z urządzeń Alco Blow, które służą do szybkiego sprawdzania dużej ilości osób w czasie zmasowanych kontroli trzeźwości. Wystarczyło, że policjant skierował urządzenie do wnętrza samochodu i uzyskiwał wynik. Podczas działań skontrolowano w sumie 400 kierujących.
Należy zwrócić uwagę na fakt, że tego rodzaju działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych użytkowników dróg nie są prowadzone na zasadzie akcyjności. Są one realizowane de facto w ramach codziennej służby i przynoszą wymierne pozytywne efekty w postaci eliminacji z ruchu kierowców na „podwójnym gazie” a, co za tym idzie pozwalają bezpiecznie korzystać z drogi innym jej użytkownikom.
Przykładem na powyższe może być koniec zeszłego tygodnia kiedy to tylko w jeden dzień piątek zatrzymano aż pięciu nietrzeźwych kierujących w tym, dwóch rowerzystów, z których jeden, rekordzista miał we krwi prawie trzy promile alkoholu.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.
Konsekwencje wypadków spowodowanych pod wpływem alkoholu mogą być tragiczne w skutkach, poza karą wymierzaną przez sąd – nieraz pozbawieniem wolności, podaniem wyroku do publicznej wiadomości, czy jak już wspomniano utratą prawo jazdy – sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC. Niejednokrotnie z własnej kieszeni lub majątku rodziny pokrywają spowodowane przez siebie straty. Czasem zmuszeni są płacić dożywotnie renty swoim ofiarom.
Dlatego apelujemy do Państwa o rozwagę! Wsiadając za kierownicę zachowajcie trzeźwość.

Źródło : KMP Bielsko-Biała

Archiwum wiadomości

 
  Polecamy

  Fotoreportaże
Copyright © 2003/2013 • Serwis używa plików cookies • Materiały zamieszczone na tej stronie stanowią własność autorów portalu • KONTAKT